ОБАВЕШТЕЊЕ

Обавештавамо све наставнике, васпитаче, стручне сараднике и директоре, који су заинтересовани за учешће на КОНКУРСУ за одобравање програма  сталног  стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2018/2019, 2019/2020. и 2020/2021. годину, да исти траје од 01.10.2017. године до 31.10.2017. године.

КОНКУРС је објављен у Просветном прегледу број 2737 од 28.9.2017. године, и на интернет адреси Завода за унапређивање образовања и васпитања www.zuov.gov.rs

Такође, обавештавамо вас да потребну документацију, у електронској форми, http://zuov-katalog.rs/ а у складу са захтевима Завода за унапређивање образовања и васпитања, могу поднети Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању, Смедерево, на имејл:snedeljkovic@rcsmed.edu.rs најкасније до уторка 24. октобра 2017. године.

Контакт особа: Сања Ж. Недељковић
телефон: 060/68.319.05

ИДЕАЛ ‒ Интеркултурално учење кроз драму - каталошки број 478

idealКако истровремено испунити захтев за индивидуализацијом и захтев за инклузијом на школском часу?
Како да отворена комуникација и смело испољавање својих идеја на буду одлика само најталентованијих ученика?
Како учинити да разлике у одељењу не буду препрека већ извор учења?
Ово су само нека од питања која су Ивана Деспотовић и Анђелка Вулић, аутори и реализатори семинара "ИДЕАЛ ‒ Интеркултурално учење кроз драму" поставили учесницима, а онда заједно са њима, кроз практичан рад дали и одговоре. Порука овог семинара је да ће наставник будућности примењивати и усавршавати драмске технике, којима свакако место неће бити само у позориштима, већ и у школи, на часовима. У том случају, драмске технике постају снажан алат, постају практични и функционални наставни метод. Оваквим начином рада обухваћени су сви ученици и захваљујући томе, различитост није препрека већ предност. Процес учења драмским техникама чини да ученик није објекат подучавања, већ активни носилац комплетног процеса.

Напишите ваш коментар

Особе које су коментарисале