Такмичење идеја - Slush

slush gia cpn rcs

Стартап компаније које развијају оригиналну идеју, имају вештине и планове, али су још на почетку или имају прототип у радној фази позване су да представе своје идеје на локалном Slush такмичењу које организује Фонд за иновациону делатност у сарадњи са Амбасадом Финске у Београду.

Локално такмичење, треће по реду, биће одржано 6. септембра у Научно-технолошком парку „Београд“, а пријаве за такмичење отворене су до 1. септембра. Локални такмичари се квалификују за учешће у програму Slush Global Impact Accelerator и на конференцији Slush 2017 који се одржавају у новембру и децембру у Хелсинкију.

Slush је дводневна конференција намењена стартап компанијама – једна од највећих те врсте у Европи. На овом скупу стартапи имају прилику да представе своје идеје међународним инвеститорима и стручној јавности. Прошле године ова дводневна конференција је окупила 17,5 хиљада посетилаца из 130 земаља, укључујући више од 2300 стартапа и 1110 инвеститора.

Више информација о такмичењу, као и апликациони формулар за пријаву можете пронаћи на сајту Фонда за иновациону делатност, на адреси http://www.inovacionifond.rs/slush/

Додатне информације можете добити и путем мејл адресе slush@inovacionifond.rs.

ИДЕАЛ ‒ Интеркултурално учење кроз драму - каталошки број 478

idealКако истровремено испунити захтев за индивидуализацијом и захтев за инклузијом на школском часу?
Како да отворена комуникација и смело испољавање својих идеја на буду одлика само најталентованијих ученика?
Како учинити да разлике у одељењу не буду препрека већ извор учења?
Ово су само нека од питања која су Ивана Деспотовић и Анђелка Вулић, аутори и реализатори семинара "ИДЕАЛ ‒ Интеркултурално учење кроз драму" поставили учесницима, а онда заједно са њима, кроз практичан рад дали и одговоре. Порука овог семинара је да ће наставник будућности примењивати и усавршавати драмске технике, којима свакако место неће бити само у позориштима, већ и у школи, на часовима. У том случају, драмске технике постају снажан алат, постају практични и функционални наставни метод. Оваквим начином рада обухваћени су сви ученици и захваљујући томе, различитост није препрека већ предност. Процес учења драмским техникама чини да ученик није објекат подучавања, већ активни носилац комплетног процеса.

Напишите ваш коментар

Особе које су коментарисале