ОБАВЕШТЕЊЕ

Обавештавамо све наставнике, васпитаче, стручне сараднике и директоре, који су заинтересовани за учешће на КОНКУРСУ за одобравање програма  сталног  стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2018/2019, 2019/2020. и 2020/2021. годину, да исти траје од 01.10.2017. године до 31.10.2017. године.

КОНКУРС је објављен у Просветном прегледу број 2737 од 28.9.2017. године, и на интернет адреси Завода за унапређивање образовања и васпитања www.zuov.gov.rs

Такође, обавештавамо вас да потребну документацију, у електронској форми, http://zuov-katalog.rs/ а у складу са захтевима Завода за унапређивање образовања и васпитања, могу поднети Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању, Смедерево, на имејл:snedeljkovic@rcsmed.edu.rs најкасније до уторка 24. октобра 2017. године.

Контакт особа: Сања Ж. Недељковић
телефон: 060/68.319.05

Лидерство у образовању – управљање образовним институцијама (део 1) – каталошки број 496

liderstvo u obrazovanjuУ претходна два дана Регионални центар Смедерево у сарадњи са Министарством просвете, науке и технолошког развоја, био је домаћин директорима основних и средњих школа Подунавског и Браничевског округа на семинару чије теме и закључци треба да помогну директорима у раду са широким спектром дужности и обавеза; од писања наставних планова и програма до познавања финансија, људских ресурса, менаџмента и маркетинга. У раду на дводневном семинару разматрале су се дужности и компетенције директора у прописима и школској пракси, да ли је директор школе менаџер или лидер и какве су могућности за обезбеђивање професионалних ресурса за управљање школом. Основне компетенције управљања и организације укључују планирање, одлучивање, руковођење и комуникацију. Сугерисано је да успешно управљање школом захтева развијене не само менаџерске, већ и лидерске функције, а високе социјалне вештине представљају њихову кључну компетенцију.
Предавачи на овој, слободно можемо рећи обуци, били су аутори семинара др Јелена Теодоровић, доцент на Факултету педагошких наука Универзитета у Крагујевцу и Јадранка Пешти, директор Средње техничке школе „Милева Марић“ из Титела.

Напишите ваш коментар