Такмичење идеја - Slush

slush gia cpn rcs

Стартап компаније које развијају оригиналну идеју, имају вештине и планове, али су још на почетку или имају прототип у радној фази позване су да представе своје идеје на локалном Slush такмичењу које организује Фонд за иновациону делатност у сарадњи са Амбасадом Финске у Београду.

Локално такмичење, треће по реду, биће одржано 6. септембра у Научно-технолошком парку „Београд“, а пријаве за такмичење отворене су до 1. септембра. Локални такмичари се квалификују за учешће у програму Slush Global Impact Accelerator и на конференцији Slush 2017 који се одржавају у новембру и децембру у Хелсинкију.

Slush је дводневна конференција намењена стартап компанијама – једна од највећих те врсте у Европи. На овом скупу стартапи имају прилику да представе своје идеје међународним инвеститорима и стручној јавности. Прошле године ова дводневна конференција је окупила 17,5 хиљада посетилаца из 130 земаља, укључујући више од 2300 стартапа и 1110 инвеститора.

Више информација о такмичењу, као и апликациони формулар за пријаву можете пронаћи на сајту Фонда за иновациону делатност, на адреси http://www.inovacionifond.rs/slush/

Додатне информације можете добити и путем мејл адресе slush@inovacionifond.rs.

Где је нестала одговорност? – Oдговорност као главни фактор успешне партиципације ученика - каталошки број 26

Gde je nestala odgovornostСјајна сарадња удружења "ОДСТАР" из Шапца и Регионалног центра Смедерево настављена је овог викенда, реализацијом дводневног семинара "Где је нестала одговорност? – Oдговорност као главни фактор успешне партиципације ученика".
„Пут према врху почиње оног дана кад преузмете потпуну одговорност за себе и кад престанете да тражите изговоре“, како лепо и лако рече О Џ Симпсон, али само у теорији. Преузети одговорност, тј. схватити шта заправо значи одговорност јесте дуготрајан процес, јер како рекоше колеге из ОДСТАР "Одговорност није самоникла биљка". Одговорност се учи, одговорност се преноси, одговорност се усађује у свест као образац понашања.
У светлу ових захтева настао је поменути семинар који за циљ има унапређивање васпитног рада наставника у подстицању развоја одговорности код ученика. Таквим радом је једино могуће постићи успешну партиципацију ученика у школи. Такође, битна ствар јесте дефинисање улоге наставника у развоју одговорности код ученика, као и подстицање и оснаживање процеса партиципације ученика засноване на одговорности и узајамном уважавању ученика и наставника.
Проверени тим стручњака удружења "ОДСТАР", Катарина Јовановић, дипл. психолог и породични саветник, мр Божидар Топаловић, педагог и Биљана Ерцеговчевић, дипл. школски психолог-педагог, дипл. гешталт психотерапеут, је још једном одличном реализацијом семинара потврдио да Удружење за подршку васпитању и образовању „ОДСТАР“ из Шапца постаје значајна и прихваћена упоришна тачка у домену спољашње мреже подршке наставницима и ученицима.

Напишите ваш коментар

cpn logo