ОБАВЕШТЕЊЕ

Обавештавамо све наставнике, васпитаче, стручне сараднике и директоре, који су заинтересовани за учешће на КОНКУРСУ за одобравање програма  сталног  стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2018/2019, 2019/2020. и 2020/2021. годину, да исти траје од 01.10.2017. године до 31.10.2017. године.

КОНКУРС је објављен у Просветном прегледу број 2737 од 28.9.2017. године, и на интернет адреси Завода за унапређивање образовања и васпитања www.zuov.gov.rs

Такође, обавештавамо вас да потребну документацију, у електронској форми, http://zuov-katalog.rs/ а у складу са захтевима Завода за унапређивање образовања и васпитања, могу поднети Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању, Смедерево, на имејл:snedeljkovic@rcsmed.edu.rs најкасније до уторка 24. октобра 2017. године.

Контакт особа: Сања Ж. Недељковић
телефон: 060/68.319.05

Где је нестала одговорност? – Oдговорност као главни фактор успешне партиципације ученика - каталошки број 26

Gde je nestala odgovornostСјајна сарадња удружења "ОДСТАР" из Шапца и Регионалног центра Смедерево настављена је овог викенда, реализацијом дводневног семинара "Где је нестала одговорност? – Oдговорност као главни фактор успешне партиципације ученика".
„Пут према врху почиње оног дана кад преузмете потпуну одговорност за себе и кад престанете да тражите изговоре“, како лепо и лако рече О Џ Симпсон, али само у теорији. Преузети одговорност, тј. схватити шта заправо значи одговорност јесте дуготрајан процес, јер како рекоше колеге из ОДСТАР "Одговорност није самоникла биљка". Одговорност се учи, одговорност се преноси, одговорност се усађује у свест као образац понашања.
У светлу ових захтева настао је поменути семинар који за циљ има унапређивање васпитног рада наставника у подстицању развоја одговорности код ученика. Таквим радом је једино могуће постићи успешну партиципацију ученика у школи. Такође, битна ствар јесте дефинисање улоге наставника у развоју одговорности код ученика, као и подстицање и оснаживање процеса партиципације ученика засноване на одговорности и узајамном уважавању ученика и наставника.
Проверени тим стручњака удружења "ОДСТАР", Катарина Јовановић, дипл. психолог и породични саветник, мр Божидар Топаловић, педагог и Биљана Ерцеговчевић, дипл. школски психолог-педагог, дипл. гешталт психотерапеут, је још једном одличном реализацијом семинара потврдио да Удружење за подршку васпитању и образовању „ОДСТАР“ из Шапца постаје значајна и прихваћена упоришна тачка у домену спољашње мреже подршке наставницима и ученицима.

Напишите ваш коментар