Такмичење идеја - Slush

slush gia cpn rcs

Стартап компаније које развијају оригиналну идеју, имају вештине и планове, али су још на почетку или имају прототип у радној фази позване су да представе своје идеје на локалном Slush такмичењу које организује Фонд за иновациону делатност у сарадњи са Амбасадом Финске у Београду.

Локално такмичење, треће по реду, биће одржано 6. септембра у Научно-технолошком парку „Београд“, а пријаве за такмичење отворене су до 1. септембра. Локални такмичари се квалификују за учешће у програму Slush Global Impact Accelerator и на конференцији Slush 2017 који се одржавају у новембру и децембру у Хелсинкију.

Slush је дводневна конференција намењена стартап компанијама – једна од највећих те врсте у Европи. На овом скупу стартапи имају прилику да представе своје идеје међународним инвеститорима и стручној јавности. Прошле године ова дводневна конференција је окупила 17,5 хиљада посетилаца из 130 земаља, укључујући више од 2300 стартапа и 1110 инвеститора.

Више информација о такмичењу, као и апликациони формулар за пријаву можете пронаћи на сајту Фонда за иновациону делатност, на адреси http://www.inovacionifond.rs/slush/

Додатне информације можете добити и путем мејл адресе slush@inovacionifond.rs.

Методе наставе и учења - каталошки број 411

metode nastave i ucenjaДанас је у Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању Смедерево, реализован семинар "Методе наставе и учења", бр 411 из Каталога акредитованих семинара за 2016/17. годину.
У пријатној атмосфери Регионалног центра, група учесника је имала прилике да понови и систематизује стара знања из области метода, облика и наставних средстава који се користе у настави, да активно учествује у реализацији примера часа осмишљеног за активизацију учесника и да дискутује његову методичко-дидактичку позадину, затим да сазна предлоге за разноврсне, мотивационе  активности које се могу применити на часовима обраде, понављања, утврђивања, систематизације и сл.

Након тога уследило је краће предавање о техникама учења са идејом да се пренесе ученицима или родитељима, а након тога је следила дискусија о педагошкој клими, комуникацијским вештинама и разматрање и анализа различитих педагошких ситуација важних за практичан рад. Група је била веома заинтересована за рад и дискусију иако је била веома разноврсна. Било је учесника из предшколске установе из Жагубице, из Економске школе из Смедерева, Техничке школе из Костолца и основне школе из Крепољина и Радинца.
Утисци учесника семинара исказани на евалуационим листама указују на изузетно задовољство садржајем семинара и предавачима. Задовољству је допринео угодан простор Центра и увек љубазан и позитиван колектив РЦ Смедерево.
Предавачи на семинару су били аутор семинара др Марина Петровић из Београда и Вања Јеремић, педагог из Лознице.

Напишите ваш коментар

cpn logo