ОБАВЕШТЕЊЕ

Обавештавамо све наставнике, васпитаче, стручне сараднике и директоре, који су заинтересовани за учешће на КОНКУРСУ за одобравање програма  сталног  стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2018/2019, 2019/2020. и 2020/2021. годину, да исти траје од 01.10.2017. године до 31.10.2017. године.

КОНКУРС је објављен у Просветном прегледу број 2737 од 28.9.2017. године, и на интернет адреси Завода за унапређивање образовања и васпитања www.zuov.gov.rs

Такође, обавештавамо вас да потребну документацију, у електронској форми, http://zuov-katalog.rs/ а у складу са захтевима Завода за унапређивање образовања и васпитања, могу поднети Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању, Смедерево, на имејл:snedeljkovic@rcsmed.edu.rs најкасније до уторка 24. октобра 2017. године.

Контакт особа: Сања Ж. Недељковић
телефон: 060/68.319.05

Методе наставе и учења - каталошки број 411

metode nastave i ucenjaДанас је у Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању Смедерево, реализован семинар "Методе наставе и учења", бр 411 из Каталога акредитованих семинара за 2016/17. годину.
У пријатној атмосфери Регионалног центра, група учесника је имала прилике да понови и систематизује стара знања из области метода, облика и наставних средстава који се користе у настави, да активно учествује у реализацији примера часа осмишљеног за активизацију учесника и да дискутује његову методичко-дидактичку позадину, затим да сазна предлоге за разноврсне, мотивационе  активности које се могу применити на часовима обраде, понављања, утврђивања, систематизације и сл.

Након тога уследило је краће предавање о техникама учења са идејом да се пренесе ученицима или родитељима, а након тога је следила дискусија о педагошкој клими, комуникацијским вештинама и разматрање и анализа различитих педагошких ситуација важних за практичан рад. Група је била веома заинтересована за рад и дискусију иако је била веома разноврсна. Било је учесника из предшколске установе из Жагубице, из Економске школе из Смедерева, Техничке школе из Костолца и основне школе из Крепољина и Радинца.
Утисци учесника семинара исказани на евалуационим листама указују на изузетно задовољство садржајем семинара и предавачима. Задовољству је допринео угодан простор Центра и увек љубазан и позитиван колектив РЦ Смедерево.
Предавачи на семинару су били аутор семинара др Марина Петровић из Београда и Вања Јеремић, педагог из Лознице.

Напишите ваш коментар