ОБАВЕШТЕЊЕ

Обавештавамо све наставнике, васпитаче, стручне сараднике и директоре, који су заинтересовани за учешће на КОНКУРСУ за одобравање програма  сталног  стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2018/2019, 2019/2020. и 2020/2021. годину, да исти траје од 01.10.2017. године до 31.10.2017. године.

КОНКУРС је објављен у Просветном прегледу број 2737 од 28.9.2017. године, и на интернет адреси Завода за унапређивање образовања и васпитања www.zuov.gov.rs

Такође, обавештавамо вас да потребну документацију, у електронској форми, http://zuov-katalog.rs/ а у складу са захтевима Завода за унапређивање образовања и васпитања, могу поднети Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању, Смедерево, на имејл:snedeljkovic@rcsmed.edu.rs најкасније до уторка 24. октобра 2017. године.

Контакт особа: Сања Ж. Недељковић
телефон: 060/68.319.05

Диверсификовани програми

diversifikovani programiДивeрсификoвaни прoгрaми прeдстaвљajу зajeднички живoт дeцe и вaспитaчa, кojи тoкoм прoцeсa зajeднo учe: oни прoнaлaзe и испрoбaвajу рaзличитe нaчинe рaзумeвaњa ситуaциja зa учeњe и њихoву личну улoгу у њимa. Нa oвaj нaчин учeњe пoстaje кooпeрaтивнa aктивнoст, oнo штo дeтe сaзнa или схвaти „ниje њeгoвa личнa кoнструкциja/oствaрeњe" вeћ вишe „рeзултaт зajeдничкoг кoнструисaњa/ствaрaњa знaњa дeцe и oдрaслих.
У најкраћем, ово је суштина дводневног семинара у реализацији Центра за интерактивну педагогију. Реализатори семинара били су Светлана Радосављевић и Милош Зорица, док су учесници били васпитачи из предшколских установа из Пожаревца, Ваљева, Београда, Крагујевца и Смедеревске Паланке.

Напишите ваш коментар