Интердисциплинарно тумачење књижевног дела у настави српског језика и књижевности у основној и средњој школи - каталошки број 722

IMG 20171125 100513067И трећа група састављена од 30 наставника основних и средњих школа Подунавског округа прошла је обуку о интердисциплинарном тумачењу књижевног дела у настави Српског језика имајући прилику да, кроз стицање нових знања и размену искустава из праксе, усаврши своје компетенције за поучавање и учење.
На почетку семинара Ивана Милошевић поздравила је наставнике у име Форума педагога, упознавши их ближе са активностима ове организације и издањима ИП ,,Едука" која прате развој савремене педагошке науке и представљају подршку иновационим процесима у образовању, након чега је Миљана Кравић, председник Подружнице Подунавског округа, пренела колегама своја позитивна искуства о приручницима ,,Едуке" за наставнике, интерактивној збирци тестова из српског језика и едицији ,,Педагошка раскршћа".
Проф. др Оливера Радуловић, предавач на Филозофском факултету у Новом Саду, и мср Јелена Журић, уредник за српски језик у ИП ,,Едука", занимљивим и корисним предавањима о интердисциплинарности у настави и многобројним примерима из праксе, као и својом непосредношћу и приступом реализацији семинара, успеле су да створе атмосферу подстицајну за рад, па се мотивисаност колега, њихова креативност у креирању наставних садржаја и добро расположење наставило и у радионици и дискусији у завршном делу семинара.
Овај семинар претходних недеља окупио је у РЦ Смедерево чак 90 наставника са територије Смедерева, Смедеревске Паланке и Велике Плане, а разноврсност садржаја, обиље презентација, радионице на којима наставници интерактивно обликују нове наставне материјале и дискусије у којима су наставници имали прилику да размене искуства из наставне праксе свакако ће допринети обогаћивању наставног процеса и квалитетнијем тумачењу књижевног дела са ученицима кроз интегративни приступ и повезивање садржаја, што ће даље омогућити не само преношење знања ученика из једне области у другу и сагледавање књижевних дела у њиховој целовитости него и унапређење наставе Српског језика и књижевности. Подружница Подунавског округа зато топло препоручује ову обуку свим колегама.

О Б А В Е Ш Т Е Њ Е:

Регионални центар Смедерево је и на Порталу јавних набавки portal.ujn.gov.rs објавио 2 позива за јавну набавку мале вредности:

1. Услуге кетеринга за потребе Регионалног центра Смедерево у сврху организације активности

2. Набавка добара за одржавање семинара у Регионалном центру Смедерево

Позив је објављен 19. 03. 2019. год., рок за пријаву је 26. 03. 2019. год