"Континуирано образовање професора француског као страног језика" - I део

Семинар се темом Француски - као страни језик, привукао је велику пажњу професора. Оно што морамо нагласити, јесте да смо овог пута у нашем Центру угостили велики број учесника из Пожаревца, Велике Плане, Костолца, Великог Градишта... поред наравно, професора из школа у Смедереву.

Обично, у извештају са семинара, изнесем појашњења обрађиваних тема, неке закључке, било од стране предавача, било од учесника... међутим, овог пута то ће изостати, јер је аутор овог текста, осим уводног "Добар дан", све остало могао само немо да посматра. Шалу на страну, како је и логично, комплетна дискусија на семинару одржавала се на француском језику а  издвојићемо наслове пар тема које су се обрађивале: Језичка вештина слушања; Језичка вештина читања; Комуникативни приступ у настави француског језика образовање професора француског страног језика; итд... Оно што је био приоритет у данашњем раду јесте настава граматика, како рече професорка Шотра, "болна тема и за ђаке и за наставнике".

Аутор програма, проф. др Татјана Шотра, сјајно је водила семинар и својом креативношћу, у пар наврата измамила аплауз учесника. Свесрдну помоћ имала је у координатору Милени Милановић.

Како је ово само први део семинара, надамо се да ће на следећем бити и више учесника него сада, а коментари и утисци то недвосмислено потврђују. Данашњем семинару присуствовало је 24 професора француског језика.

" />" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash">