Пројектно оријентисана настава математике

projektnoУ суботу 16. 12. 2017. у Регионалном центру Смедерево на захтев наставника математике одржан је по други пут семинар „Пројектно оријентисана настава математике“ (кат.бр. 277), аутора и реализатора доц. др Ивана Анића и проф. Радоја Кошанина.
Циљеви овог семинара су: оспособљавање наставника за организацију пројектно оријентисане наставе математике у циљу развоја функционалних знања и истраживачког духа ученика, као и потребе за примену математике у свакодневном животу.
Теме овог програма које су обрађене: пројектно оријентисана настава математике – значај и искуства развијених школских система; исходи у пројектно оријентисаној настави математике, пројектно оријентисана настава математике у пракси, израда плана часа.