Музика и мултимедија – креативни приступ часу - каталошки број 768

DSCF5588Семинар „Музика и мултимедија – креативни приступ часу“ реализован је у РЦ Смедерево у оквиру јануарских дана просветних радника. Изузетно интересовање за ову едукацију није умањио ни почетак зимског распуста.
Циљеви обуке су били: рад на побољшању компетенција за креативнију и функционалнију музичку наставу у предшколским установама, основним и средњим школама, као и основним и средњим музичким школама, коришћење специфичних апликација корисних за музичку наставу.
У складу са савременим тенденцијама, радило се на стицању основних знања о коришћењу мултимедија у настави, подстицање креативних потенцијала наставника, рaзвoj ствaрaлaчких спoсoбнoсти, eстeтскe пeрцeпциje, рaзвoj спoсoбнoсти прoнaлaжeњa, aнaлизирaњa, примeнe и сaoпштaвaњa инфoрмaциja, уз вeштo и eфикaснo кoришћeњe инфoрмaциoнo-кoмуникaциoних тeхнoлoгиja.
Једна од тема програма је била: како направити успешну мултимедијалну презентацију за потребе музичке наставе.