"Модернизација система средњег стручног образовања"

Програм реформе средњег стручног образовања ушао је у своју нову, четврту фазу. У пројекат који се на иницијативу Министарства просвете реализује уз финансијску и техничку подршку Европске уније, до сада је директно или индиректно било укључено преко 150 средњих стручних школа из целе Србије. Два семинара из четврте фазе овог пројекта одржаће се у нашем Центру, а први је завршен данас  и трајао је пет дана, уз учешће професора из средњих стручних школа из Смедерева, Шида, Уба и Лознице.

Управо одржани, али и предстојећи, од 13. до 17. јуна, водиће аутори програма Валентина Младеновић и Јасминка Марковић - Чекић које ће са учесницима дискутовати о најразличитијим темама, а све у вези са модернизацијом наставе. Издвојићемо само неке од тема које су се у предходних пет дана обрађивале: Поређење општих и специфичних циљева; разлике између наставних тема и исхода учења – формулисање и функције специфичних циљева и исхода учења; рефлективно учење; Коришћење метода које за своју основу имају вештине аргументације и вештине вођења дискусије; Микро настава - 8 кључних компетенција у школама земаља ЕУ и форма за извештавање о посматрању огледног часа...

Опширније о пројекту и сатница семинара

" />" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash">