lrnsbrn Basic Serbian language course for foreign residents of Smederevo

The Regional Centre for Professional Development of Employees in Education organises a basic Serbian language course for foreign nationals residing in Smederevo. The aim of the course is to acquire basic spoken communication skills in Serbian, as well as some additional knowledge such as basic grammar, comprihension of written texts and writing. The course will be divided in 20 one-hour-lessons, which will be organised in both morning and afternoon shifts, dependint on the availability of the candidates. We promiss a great learning experience in a relaxed and comfortable atmosphere and in small groups. The main communication language for learning will be English, although the teacher may also use his own skills in Italian and some other languages to accomodate the needs of all the candidates.
For more information and to apply, send an email to: mprzic@rcsmed.edu.rs.

"Модернизација система средњег стручног образовања"

Програм реформе средњег стручног образовања ушао је у своју нову, четврту фазу. У пројекат који се на иницијативу Министарства просвете реализује уз финансијску и техничку подршку Европске уније, до сада је директно или индиректно било укључено преко 150 средњих стручних школа из целе Србије. Два семинара из четврте фазе овог пројекта одржаће се у нашем Центру, а први је завршен данас  и трајао је пет дана, уз учешће професора из средњих стручних школа из Смедерева, Шида, Уба и Лознице.

Управо одржани, али и предстојећи, од 13. до 17. јуна, водиће аутори програма Валентина Младеновић и Јасминка Марковић - Чекић које ће са учесницима дискутовати о најразличитијим темама, а све у вези са модернизацијом наставе. Издвојићемо само неке од тема које су се у предходних пет дана обрађивале: Поређење општих и специфичних циљева; разлике између наставних тема и исхода учења – формулисање и функције специфичних циљева и исхода учења; рефлективно учење; Коришћење метода које за своју основу имају вештине аргументације и вештине вођења дискусије; Микро настава - 8 кључних компетенција у школама земаља ЕУ и форма за извештавање о посматрању огледног часа...

Опширније о пројекту и сатница семинара

" />" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash">