Филм и филмска анимација као иновативно дидактичко средство у курикулуму - каталошки број 156

DSCF5721Семинар "Филм и филмска анимација као иновативно дидактичко средство у курикулуму" ,као и обично, изазвао је велико интересовање просветних радника и "тражила се карта више". Овај дводневни семинар реализован је у пријатној и радној атмосфери у РЦ Смедерево 24. и 25. фебруара.
Циљеви семинара су: унапређивање компетенција професионалаца за израду иновативног дидактичког материјала кроз филм и филмску анимацију,
оспособити професионалце да применом дигиталне технологије, којаје данас у широкој употреби, уведу иновације у наставу и тако мотивишу своје ученике за успешнији и креативнији рад. Применом филма и филмске анимације едуковани ће имати могућност да подстичу своје ученике на развијање перцептивних, практичних и мисаоних активности.

Теме програма су: Филм и филмска анимација - појам и могућност израде дидактичког материјала за потребе наставе; Синопсис – појам, улога и значај, правила и начини креирања; Стори борд појам значај и примена; Примена дигиталне технологије у изради филма;Техника израде филма и анимираног филма; Монтирање снимњеног материјала у програму movie maker-у.