Функције школских библиотека у развоју креативног читања и разумевања - каталошки број 4

DSCF5814Регионални центар за професионални развој запослених у образовању у Смедереву организовао је семинар "ФУНКЦИЈЕ ШКОЛСКИХ БИБЛИОТЕКА У РАЗВОЈУ КРЕАТИВНОГ ЧИТАЊА И РАЗУМЕВАЊА" (кат.бр. 4)
Семинар је имао циљ да постигне обученост учесника за примену релевантних метода и савремених трендова у развоју читања код ученика. Реч је о корпусу нових метода у подстицању креативног читања и разумевања прочитаног прилагођених интересовањима и узрасту ученика (нпр. критичко читање лектире у школској библиотеци).
Полазници су упознати са функцијама школске библиотеке које утичу на учење о важности читања, на развој културе читања, те на значај књиге као основног медија за разумевање света.
Предавачи (уједно аутори програма) су били проф др Жељко Вучковић и др Весна Црногорац.

Слика