lrnsbrn Basic Serbian language course for foreign residents of Smederevo

The Regional Centre for Professional Development of Employees in Education organises a basic Serbian language course for foreign nationals residing in Smederevo. The aim of the course is to acquire basic spoken communication skills in Serbian, as well as some additional knowledge such as basic grammar, comprihension of written texts and writing. The course will be divided in 20 one-hour-lessons, which will be organised in both morning and afternoon shifts, dependint on the availability of the candidates. We promiss a great learning experience in a relaxed and comfortable atmosphere and in small groups. The main communication language for learning will be English, although the teacher may also use his own skills in Italian and some other languages to accomodate the needs of all the candidates.
For more information and to apply, send an email to: mprzic@rcsmed.edu.rs.

Организатор скупа: Mрежа регионалних центара и центара за стручно усавршавање Србије

Облик стручног скупа: Конференција
Назив скупа: „Актуелности у образовном систему Републике Србије 2“
Место и датум одржавања: „Цептер хотел“, Врњачка Бања, 14, 15. и 16.октобар 2019. године

Позивно писмо

Агенда конференције

"Елементарне непогоде и настава географије"

Чак шест предавача учествовало је на дводневном семинару "Елементарне непогоде и настава географије", подељеном у неколико целина: полаве, клизишта, ерозије и бујице, атмосферске елементарне непогоде, земљотреси... А кад овоме додамо и специјалног госта из Јапана, господина Казуаки Камеду, аташеа Амбасаде Јапана и заменика шефа Мисије, који је присутне, из прве руке упознао са детаљима земљотреса који је погодио Јапан изазивајући велики цунами са катастрофалним последицама, онда слободно можемо рећи да је ово један од најстудиозније организованих и реализованих  семинара од стране предавача - аутора.
Првог дана, предавачи су били мр Милена Панић, мр Ана Миловановић и аутор семинара мр Марко В. Милошевић, док су другог дана, присутне професоре са тематиком атмосферских елементарних непогода, земљотреса, детерминисање елементарних непогода у нашој средини кроз радионице водили др Јелена Ћалић, Драгољуб Штрбац и мр Јелена Ковачевић - Мајкић.
Један део програма одржан је у нашој компјутерској учионици где су полазници семинара уз помоћ господина Штрпца проучавали програм Google Earth и тражили одређене тачке у нашој околини везане за теме семинара.
Погледајте тему о семинару на нашем ФОРУМУ и слободно дајте свој коментар.

" />" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash">