"Елементарне непогоде и настава географије"

Чак шест предавача учествовало је на дводневном семинару "Елементарне непогоде и настава географије", подељеном у неколико целина: полаве, клизишта, ерозије и бујице, атмосферске елементарне непогоде, земљотреси... А кад овоме додамо и специјалног госта из Јапана, господина Казуаки Камеду, аташеа Амбасаде Јапана и заменика шефа Мисије, који је присутне, из прве руке упознао са детаљима земљотреса који је погодио Јапан изазивајући велики цунами са катастрофалним последицама, онда слободно можемо рећи да је ово један од најстудиозније организованих и реализованих  семинара од стране предавача - аутора.
Првог дана, предавачи су били мр Милена Панић, мр Ана Миловановић и аутор семинара мр Марко В. Милошевић, док су другог дана, присутне професоре са тематиком атмосферских елементарних непогода, земљотреса, детерминисање елементарних непогода у нашој средини кроз радионице водили др Јелена Ћалић, Драгољуб Штрбац и мр Јелена Ковачевић - Мајкић.
Један део програма одржан је у нашој компјутерској учионици где су полазници семинара уз помоћ господина Штрпца проучавали програм Google Earth и тражили одређене тачке у нашој околини везане за теме семинара.
Погледајте тему о семинару на нашем ФОРУМУ и слободно дајте свој коментар.

" />" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash">