"Савремени методички приступ дечјем ликовном стваралаштву"

Поглед на ликовно стваралаштво из другог угла. Тако би се у пар речи могао описати дводневни семинар који је одржан у нашем Центру а односи се на ликовну културу. Из самог наслова се може закључити да је ово семинар који за циљ има да унесе новине у наставу ликовног, конкретне методичке иновације у ликовном васпитању и образовању, да да одговор на то, које су то теме за подстицање дечјег ликовног стваралаштва, као и да се укаже на повезаност ликовног васпитања и образовања са осталим васпитно-образовним садржајима.
Семинар је намењен  како професорима ликовне културе у основним и средњим школама, тако и васпитачима у предшколским установа јер је један део семинара био посвећен савременим програмским концепцијама ликовног васпитања предшколске деце. Семинару је присуствовало 24 професора, наставника, васпитача из Подунавског и Браничевског округа, а посебно нам је задовољство да истакнемо предаваче и ауторе програма, академика Емила Каменова и доцент др Сању Филиповић.
При самом крају семинара, аутори су осмислили врло занимљив задатак за учеснике. Сви су подељени у неколико група, где је свака група добила неку слику познатог аутора и задатак да осмисли како да оживи ту слику и продужи дати моменат на слици. Полазници семинара су се том приликом окушали и у улози глумаца и исказали сву своју креативност и сналажљивост. (комплетан видео запис ове вежбе можете погледати у делу "Опширније" ове вести)

Погледајте тему о семинару на нашем ФОРУМУ и слободно дајте свој коментар.

" />" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash">