"Примена образовних стандарда у вредновању ученичких постигнућа из математике"

Поред семинара из ликовног, у Центру је данас одржан и једнодневни семинар са темом "Примена образовних стандарда у вредновању ученичких постигнућа из математике". Иако је сличан семинар већ одржан у Смедереву 7. маја, то није спречило професоре да и овог пута, у великом броју, учествују у данашњем раду. Актуелност тема које се обрађују, могућност директне примене у настави и присуство директора Математичке гимназије из Београда сигурно су разлози који су утицали на то.
Поред већ поменутог директора Математичке гимназије, мр Срђана Огњановића, водитељ на данашњем семинару била је и Оливера Тодоровић, дипл. математичар-мастер, која је у уводном делу семинара, полазнике упознала са темама и циљевима данашњег програма. Након тога уследило је предавање у вези са конкретним стварима, а то су избор задатака за рад на часу према нивоима образовних стандарда и одабир задатака за домаћи рад, где су полазници добили практично примењиве податке од врхунских стручњака у тој области.  Други део семинара чинио је практични рад по групама.

Погледајте тему о семинару на нашем ФОРУМУ и слободно дајте свој коментар.

" />" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash">