lrnsbrn Basic Serbian language course for foreign residents of Smederevo

The Regional Centre for Professional Development of Employees in Education organises a basic Serbian language course for foreign nationals residing in Smederevo. The aim of the course is to acquire basic spoken communication skills in Serbian, as well as some additional knowledge such as basic grammar, comprihension of written texts and writing. The course will be divided in 20 one-hour-lessons, which will be organised in both morning and afternoon shifts, dependint on the availability of the candidates. We promiss a great learning experience in a relaxed and comfortable atmosphere and in small groups. The main communication language for learning will be English, although the teacher may also use his own skills in Italian and some other languages to accomodate the needs of all the candidates.
For more information and to apply, send an email to: mprzic@rcsmed.edu.rs.

Организатор скупа: Mрежа регионалних центара и центара за стручно усавршавање Србије

Облик стручног скупа: Конференција
Назив скупа: „Актуелности у образовном систему Републике Србије 2“
Место и датум одржавања: „Цептер хотел“, Врњачка Бања, 14, 15. и 16.октобар 2019. године

Позивно писмо

Агенда конференције

"Модернизација система средњег стручног образовања" II део

Програм реформе средњег стручног образовања ушао је у своју нову, четврту фазу. У пројекат који се на иницијативу Министарства просвете реализује уз финансијску и техничку подршку Европске уније, до сада је директно или индиректно било укључено преко 150 средњих стручних школа из целе Србије. Нова фаза, „Модернизација система средњег стручног образовања“, има за циљ да подржи наставак реализације реформе средњег стручног образовања. Пројекат се финансира кроз ИПА 2007 програм. Детаљније

Од 16. до 19. јуна одржан је и други по реду семинар на тему "Модернизације система средњег стручног образовања" у нашем Центру. Да подсетимо, први је одржан од 23. до 27. маја. Као и прошли пут, предавачи су били Валентина Младеновић и Јасминка Марковић - Чекић а учесници из средњих школа у Јагодини, Алибунару, Сремској Митровици, Бајиној Башти, Шапцу и Владимирцима. Након уводних напомена и представљања пројекта Модернизације система средњег стручног образоваља, водитељи семинара  са полазницима дискутовали о Стратешким основама средњег стручног образовања и методологији развоја модуларних наставних програма. Обрадити DACUM анализу... Представили различите наставне методе, објаснили значај правилног избора и креирања наставних материјала...

Комплетан план рада и све теме које су се обрађивале на семинару, можете погледати ОВДЕ.