lrnsbrn Basic Serbian language course for foreign residents of Smederevo

The Regional Centre for Professional Development of Employees in Education organises a basic Serbian language course for foreign nationals residing in Smederevo. The aim of the course is to acquire basic spoken communication skills in Serbian, as well as some additional knowledge such as basic grammar, comprihension of written texts and writing. The course will be divided in 20 one-hour-lessons, which will be organised in both morning and afternoon shifts, dependint on the availability of the candidates. We promiss a great learning experience in a relaxed and comfortable atmosphere and in small groups. The main communication language for learning will be English, although the teacher may also use his own skills in Italian and some other languages to accomodate the needs of all the candidates.
For more information and to apply, send an email to: mprzic@rcsmed.edu.rs.

Округли сто Регионалне привредне коморе

Сада већ традиционални округли сто Регионалнe привреднe коморe - Пожаревац и градa Смедерева, осми пут у оквиру туристичко-привредне манифестације ,,Смедеревска јесен 2011. године“, одржан је у Регионалном центру Смедерево.
Поздравном речју, присутне је, први поздравио директор Регионалног центра мр Боривоје Јаношевић, изразивши захвалност што је РПК одабрала баш наш Центар за овај округли сто и упутио позив да се и будући састанци оваквог типа, у организацији РПК, одвијају код нас.
Учеснике округлог стола је, у име града Смедерева, поздравио др Иван Стевановић, члан градског већа задужен за заштиту животне средине, након чега су председник РПК Пожаревац, г-ђа Милица Митковић и медијатор округлог стола, Марина Кутин, председник Пододбора за технолошке иновације РПК Пожаревац, упознале све присутне са темом и предавачима.

Као први предавач, о законским регулативама, светским и домаћим искуствима у области заштите и управљања квалитетом ваздуха, предавање је одржала др. Даница Баћановић, помоћник министра за животну средину и просторно планирање.
Други предавач, др.Здравко Веиновић са Институту Гоша, говорио је о квалитету ваздуха, главним изворима загађења ваздуха и последицама повећане емисије штетних гасова на животно окружење.
Након овог излагања, као представник компаније Messer-Техногас, присутнима се обратио Зоран Манић, изневши низ занимљивих чињеница у вези са коришћењем ваздуха као производног импута за добијање техничких гасова у компанији „Messer техногас“ Смедерево.
Из многобројних питања и одговора као и похвала на рачун организатора, може се закључити да су овим округлим столом били задовољни и предавачи и учесници и  да ће се традиција одржавања наставити и следеће године, по девети пут, надамо се поново у нашем Центру.