Обавештење о ОДЛАГАЊУ СЕМИНАРА: НОВИ ЗАКОН О ЈАВНИМ НАБАВКАМА

ЗБОГ ПРЕВЕНТИВНИХ МЕРА СПРЕЧАВАЊА ШИРЕЊА ЕПИДЕМИЈЕ ИЗАЗВАНЕ  ВИРУСОМ -КОВИД 19, А ПО ПРЕПОРУЦИ ВЛАДЕ РС,

ОБАВЕШТАВАМО ПРИЈАВЉЕНЕ УЧЕСНИКЕ СЕМИНАРА ЗА 13. ЈУЛ 2020. ГОД.  У РЕГИОНАЛНОМ ЦЕНТРУ СМЕДЕРЕВО, ДА СЕ ИСТИ ОДЛАЖЕ И ДА ЋЕ СЕ ОДРЖАТИ ЧИМ СЕ ЗА ТО СТВОРЕ УСЛОВИ У НАЈКРАЋЕМ ВРЕМЕНСКОМ ПЕРИОДУ.

О НОВОМ ТЕРМИНУ ПРИЈАВЉЕНИ УЧЕСНИЦИ И ДРУГИ ЗАИНТЕРЕСОВАНИ БИЋЕ БЛАГОВРЕМЕНО ОБАВЕШТЕНИ.

“БУДИМО ОДГОВОРНИ“

С поштовањем,
в.д.директора,
Љиљана Животић-Живановић, дипл. економиста

Округли сто Регионалне привредне коморе

Сада већ традиционални округли сто Регионалнe привреднe коморe - Пожаревац и градa Смедерева, осми пут у оквиру туристичко-привредне манифестације ,,Смедеревска јесен 2011. године“, одржан је у Регионалном центру Смедерево.
Поздравном речју, присутне је, први поздравио директор Регионалног центра мр Боривоје Јаношевић, изразивши захвалност што је РПК одабрала баш наш Центар за овај округли сто и упутио позив да се и будући састанци оваквог типа, у организацији РПК, одвијају код нас.
Учеснике округлог стола је, у име града Смедерева, поздравио др Иван Стевановић, члан градског већа задужен за заштиту животне средине, након чега су председник РПК Пожаревац, г-ђа Милица Митковић и медијатор округлог стола, Марина Кутин, председник Пододбора за технолошке иновације РПК Пожаревац, упознале све присутне са темом и предавачима.

Као први предавач, о законским регулативама, светским и домаћим искуствима у области заштите и управљања квалитетом ваздуха, предавање је одржала др. Даница Баћановић, помоћник министра за животну средину и просторно планирање.
Други предавач, др.Здравко Веиновић са Институту Гоша, говорио је о квалитету ваздуха, главним изворима загађења ваздуха и последицама повећане емисије штетних гасова на животно окружење.
Након овог излагања, као представник компаније Messer-Техногас, присутнима се обратио Зоран Манић, изневши низ занимљивих чињеница у вези са коришћењем ваздуха као производног импута за добијање техничких гасова у компанији „Messer техногас“ Смедерево.
Из многобројних питања и одговора као и похвала на рачун организатора, може се закључити да су овим округлим столом били задовољни и предавачи и учесници и  да ће се традиција одржавања наставити и следеће године, по девети пут, надамо се поново у нашем Центру.