lrnsbrn Basic Serbian language course for foreign residents of Smederevo

The Regional Centre for Professional Development of Employees in Education organises a basic Serbian language course for foreign nationals residing in Smederevo. The aim of the course is to acquire basic spoken communication skills in Serbian, as well as some additional knowledge such as basic grammar, comprihension of written texts and writing. The course will be divided in 20 one-hour-lessons, which will be organised in both morning and afternoon shifts, dependint on the availability of the candidates. We promiss a great learning experience in a relaxed and comfortable atmosphere and in small groups. The main communication language for learning will be English, although the teacher may also use his own skills in Italian and some other languages to accomodate the needs of all the candidates.
For more information and to apply, send an email to: mprzic@rcsmed.edu.rs.

Организатор скупа: Mрежа регионалних центара и центара за стручно усавршавање Србије

Облик стручног скупа: Конференција
Назив скупа: „Актуелности у образовном систему Републике Србије 2“
Место и датум одржавања: „Цептер хотел“, Врњачка Бања, 14, 15. и 16.октобар 2019. године

Позивно писмо

Агенда конференције

Мала школа великог здравља

У протекла два дана у нашем Центру одржан је дводневни акредитовани семинар "Мала школа великог здравља", аутора проф. др Павла Ковачевића и мр Наташе Нинковић. Семинар је био намењен професорима разредне и предметне наставе у основним школама, васпитачима у предшколским установама, стручним сарадницима у школама...
Имајући у виду говорничке способности аутора, 30 присутних учесника семинара уживало је у изузетном предавању, где су у индивидуалном али и у раду по групама имали прилику да се упознају са новим методама које могу да се искористе у наставном процесу: ПАКО и НАНИ метод.

Применом Пако методе може се код детета открити она особина која је у њему изузетна и коју може развијати до највећих могућих граница у циљу што здравијег, срећнијег и успешнијег живота у будућности. Досадашњи резултати показали су да се применом Нани методе јача дечја личност, сигурност, одлучност, успешност у школи, срећа и усмеравање специфичних, најизузетнијих особина сваког детета у циљу спознаје, те изузетности још у школској клупи.
Оснаживањем оваквог начина рада и подстицајним деловањем на колеге као и коришћењем ових метода у наставном процесу, у школама би се могле имати вишеструке користи (јачање менталног здравља наставника и ученика, смањење броја изостанака, јачање позитивне социјалне климе у разреду, борба против насиља...)
Делови текста преузети са www. dragisalukovic.com
" />" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash">