Интерактивним методама кроз наставу до оцене која мотивише

Данас је одржан још један семинар који ми, као Центар подржавамо. Преко 30 полазника, на челу са ауторима семинара Соњом Милетић и Невеном Перић, се у протеклих осам сати бавило једном од најосетљивијих тема образовања – оцењивањем, али кроз интерактивне технике учења. У пријатној атмосфери, полазници су изучавали теорије учења, Блумову таксономију, основе науке о оцењивању. Након анализе неких готових решења инструмената за праћење напредовања ученика, креирали су сопствене инструменте, прилагођене конкретним ученицима и наставним ситуацијама.

На крају радног дана излистане су технике учења које су помогле полазницима да проуче ову озбиљну тематику, а које могу користити у свом даљем раду у учионици на садржајима разних предмета.