Како пружити подршку деци чији су родитељи у процесу развода брака или су разведени 28.04.2012.

Семинар који је у последње време изазвао велико интересовање, делом због саме теме, делом због предавачког пара, већ познатог нашим професорима са семинара "MEДИЈАЦИЈА – као начин решавања конфликата међу актерима школског живота", Милице Брстине-Кочиш, педагога и породичног саветника и Јована Кочиша, психолога, одржан је данас у нашем Центру. Учесници из Смедерева и Смедеревске Паланке заједно са ауторима разматрали су дефиницију развода, статистичке податке, разлоге и аспекте као и промене које настају код чланова породице услед развода брака...  Говорило се и о улози образовно-васпитног система у пружању подршке деци чији се родитељи разводе или су разведени. Битна тема семинара била је и како разговарати са децом о разводу али и шта треба избегавати и за крај: сарадња са родитељима. Семинар је завршен поделом уверења свим учесницима.