Како повећати ефикасност и мотивацију за рад и учење - рационално-емоционални приступ 9. и 10. јун 2012.

У оквиру планираних активности пројекта "Друга шанса", у протекла два дана је у нашем Центру одржан семинар "Како повећати ефикасност и мотивацију за рад и учење - рационално-емоционални приступ" за тим из ОШ "Доситеј Обрадовић" из Смедерева. Двадесет професора је са предавачима Миленом Опараницом, Мирјаном Тркуљом и Биљаном Лајовић, у оквиру планираних и спроведених тема обрадило: Рационална и ирационална уверења и њихов утицај на емоције код људи, АБЦ модел рационално-емоционалног приступа, затим "технику" управљања собом кроз упознавање са техникама мотивације, процесом доношења одлука, процесом решавања проблема... Оно што бисмо посебно издвојили јесте да свака од наведених тема укључује и практиковање на личном плану, примену наученог у пракси:на часу, у раду са ученицима, колегама али и у животу, мимо школе и колектива.