Индивидуални образовни планови у пракси 31.08 и 01.09.

У протекла два дана у нашем Центру одржан је семинар "Индивидуални образовни планови у пракси", намењен професорима средњих школа из Подунавскг и Браничевског региона. Теме семинара биле су упознавање са основним карактеристикама инклузивног образовања, стицање вештина за креирање индивидуалног образовног плана и реализацију у настави као и сарадња кроз тимски рад. Призната имена у области инклузивног образовања, аутори семинара Гордана Јосимов и Мирјана Трифуновић Паул, трудиле су се да у току семинара сензибилишу професоре за рад са децом са тешкоћама у развоју те да креирају и користе индивидуални образовни план као подршку за дете. По речима учесника семинара, стечено знање и пренесено искуство, значиће им у раду са децом са тешкоћама у развоју.