Школска библиотека – место сарадње наставника и ученика 2 - 15.09.2012.

Изградити правилан однос деце према књизи није ни мало једноставан задатак посебно у данашње, "интернет" време. Тема данашњег семинара била је баш то; како од библиотеке створити место где ће ученици, заједно са наставницима сарађивати, истраживати и проналазити потребне информације.
Тридесетак учесника данашњег семинара је са предавачима Александром Антић, Весном Филиповић-Петровић и Мирославом Каранфиловићем радило на томе како укључити школске библиотеке у реализацију наставног плана и програма те како повезати наставнике различитих предмета у реализацији часова у библиотеци. Такође, говорило се о томе које су предности коришћења школске библиотеке као извора информација у реализацији (литература из библиотеке). Како оформити и одржавати новинарску и библиотечку секцију и како, уопштено говорећи, унапредити рад школске библиотеке.
У једном делу семинара, учесници и реализатори су посетили библиотеку у оквиру Центра и уз разгледање наслова изразили похвале на рачун наше колегинице Наташе Максовић на сјајном електронском евидентирању и попису свих књига у библиотеци.