Учење кроз игру помоћу интерактивних електронских вежби - 22.09.2012.

Данас је  у просторијама Регионалног центра одржан семинар "Учење кроз игру помоћу интерактивних електронских вежби", који је већ другу годину акредитован уз подршку нашег Центра и за који је увек премало двадесет компјутера, колико их имамо у учионици, јер интересовање наставника сваки пут премаши ту бројку.
Циљ аутора и реализатора семинара, Славице Гомилановић и Невене Перић, првенствено је оспособљавање наставника за креирање интерактивних електронских вежби ради мотивисања ученика и проверавања нивоа усвојености наставних садржаја, а онда и показивање значаја учења кроз игру и брзе повратне информације за квалитет процеса учења, те уважавање различитих нивоа постигнућа приликом креирања вежби...