Европска недеља / Ноћи истраживача

У Европској недељи истраживача, од 23. до 27. новембра, 2020 године, Научни Клуб Смедерево планирао је низ занимљивих видео радионица, огледа и предавања.

Радионице, огледи, предавања, и остали садржаји који су били предвиђени за реализацију у Регионалном Центру Смедерево, биће представљени видео материјалима, ради поштовања епидемиолошких мера и спречавања ширења заразне болести COVID-19 изазване вирусом SARS-CoV-2.

Све радионице можете да пратите преко нашег YouTube канала:

Да глумимо заједно - наш семинар у Сараорцима

Програм је подржан од стране Центра и налази се у Каталогу под бројем 356.
У Основној школи „ Херој Света Младеновић“ у Сараорцима, 13. 10. 2012. године, одржан је први семинар „Да глумимо заједно“.
Овај програм је настао као резултат рада наставника у оквиру школског фестивала који се реализује већ неколико година. Ауторке и реализаторке овог семинара, Весна Радуновић и Биљана Тодоровић, потрудиле су се да своја искуства поделе са колегама. Дочекала их је топла и пријатна атмосфера у школи. Полазници семинара били су веома активни, креативни и спремни за размену искустава о једној веома важној теми – укључивање деце са сметњама у развоју у ваннаставне активности.
Циљ програма је повећање компентенција наставника за мотивацију родитеља и ученика за учешће у школским манифестацијама. На основу анализе упитника за учеснике семинара, можемо рећи да је овај семинар побудио жељу код колега да се и овим ученицима пружи још већа могућност укључивања у свим дешавањима у школи.