Европска недеља / Ноћи истраживача

У Европској недељи истраживача, од 23. до 27. новембра, 2020 године, Научни Клуб Смедерево планирао је низ занимљивих видео радионица, огледа и предавања.

Радионице, огледи, предавања, и остали садржаји који су били предвиђени за реализацију у Регионалном Центру Смедерево, биће представљени видео материјалима, ради поштовања епидемиолошких мера и спречавања ширења заразне болести COVID-19 изазване вирусом SARS-CoV-2.

Све радионице можете да пратите преко нашег YouTube канала:

Угледни час – прилика за све

Увођењу инклузивног образовања у школе, предходио је период припрема који се огледао у јачању позитивног става просветних радника према укључивању деце из осетљивих група, повећање знања и вештина наставника за рад са том децом, израду нових аката који регулишу рад школа, изградња механизама за подршку како би се инклузија што ефикасније спровела.
Овај први период отворио је низ питања и проблема о којима се можда није довољно размишљало приликом писања мера око  инклузивног образовања и поставља се питање колико су школе уопште оспособљене за укључивање појединих групе деце.
Наш Центар се активно укључио у овај процес припреме, организацијом низа семинара на тему инклузије, а такође, подржавши програм „Угледни час – прилика за све“, аутора Биљане Тодоровић и Слађане Доброте.
Поменути семинар је данас одржан уз присуство 30 просветних радника, где су се аутори потрудили да у осам сати семинара усмере и оснаже наставнике за рад са ученицима са сметњама у развоју, те да у својим одељењима, кроз угледне часове, развију позитивни став и емпатију код друге деце.