Европска недеља / Ноћи истраживача

У Европској недељи истраживача, од 23. до 27. новембра, 2020 године, Научни Клуб Смедерево планирао је низ занимљивих видео радионица, огледа и предавања.

Радионице, огледи, предавања, и остали садржаји који су били предвиђени за реализацију у Регионалном Центру Смедерево, биће представљени видео материјалима, ради поштовања епидемиолошких мера и спречавања ширења заразне болести COVID-19 изазване вирусом SARS-CoV-2.

Све радионице можете да пратите преко нашег YouTube канала:

Оцењивање ученика

Завод за вредновање квалитета образовања и васпитања, у сарадњи са Министарством просвете, науке и технолошког развоја и уз подршку пројекта "Подршка осигурању квалитета система завршних испита на националном нивоу у основном и средњем образовању" (ИПА 2008), организовао је једнодневну обуку "Оцењивање ученика" за представнике пилот школа (школске тимове) које учествују у реализацији овог пројекта. Обука се односила на примену Правилника о оцењивању ученика у основном образовању и васпитању.
Представници школа које су присуствовали обуци из Костолца, Смедерева, Рановца, Водња, Мале Крсне и Лазнице, имају обавезу да презентују садржај обуке на наставничком већу у својим школама.