Завичајна школа наслеђа - семинар одржан у Музеју у Смедереву

У Музеју у Смедереву данас је одржан семинар Завичајна школа наслеђа. У реализацији су, поред 32 просветна радника из смедеревских школа, учествовали и радници Туристичке организације града Смедерева, као и сви кустоси смедеревског музеја.
Учесници су упознати са циљевима самог програма, као и са основним информацијама о делатности Музеја. Потом су активно, као ученици, прошли кроз следеће радионице: Слагалица прошлости, Музејски времеплов, У потрази за наслеђем и Ризница знања. На тај начин су проширили своја знања о начинима унапређења квалитета наставе интердисциплинарним коришћењем музеја као ресурса локалне заједнице.
Аутори и реализаори семинара су Татјана Гачпар и Невена Перић.