О Б А В Е Ш Т Е Њ Е

ПОЗИВАМО ВАС

да учествујете у

ЕВРОПСКОЈ НЕДЕЉИ / НОЋИ ИСТРАЖИВАЧА

која ће се ове године одржати од 23. до 27. новембра, 2020. године у Регионалном центру Смедерево.

Угледни час – прилика за све - наш семинар у Богатићу и Клењу

Протеклог викенда, 24. и 25. 11.2012. у основним школама „ Мика Митровић „ у Богатићу и  „ Лаза Лазаревић“ у  Клењу, крај Шапца, одржан је семинар „Угледни час-прилика за све", аутора и реализатора Слађане Доброте и Биљане Тодоровић. Општи циљ овог програма је унапређење личне и унутрашње мотивације наставника у раду са децом са сметњама  у развоју на угледним часовима; оснаживање наставника за рад са децом са метњама у развоју; охрабривање за за креирање угледних часова;  развијање позитивног става и емпатије код деце.

Програм специјализује начин лакшег креирања угледних часова, стварање позитивне атмосфере и веће мотивације наставника у раду ,у одељењима где има надарене деце  и деце са сметњама у развоју.

Програм између осталог доприноси побољшању квалитета васпитног рада применом иновативних метода и облика  у настави  уз уважавање различитих потреба ученика.