О Б А В Е Ш Т Е Њ Е

ПОЗИВАМО ВАС

да учествујете у

ЕВРОПСКОЈ НЕДЕЉИ / НОЋИ ИСТРАЖИВАЧА

која ће се ове године одржати од 23. до 27. новембра, 2020. године у Регионалном центру Смедерево.

Ефикасна обрада школске документације помоћу рачунара

Како су компјутери све више присутни у нашим школама, тако се отварају могућности за ефикасније вођење и обраду потребне документације. Баш то је био предмет дводневног, управо завршеног, семинара у нашем Центру. Семинар акредитован уз помоћ Центра за стручно усавршавање Крушевац као циљ истиче важност и значај вођења педагошке документације помоћу рачунара те препознавање могућности примене информационо-комуникационих технологија у реалном окружењу. Двадесет три полазника семинара се уз помоћ аутора и реализатора, Добривоја Марјановића и Дејана Стевановића упознало са софтверским алатима који ће им помоћи за ефикаснији рад. Кроз низ вежби, учесници су упознали примену програма за табеларна израчунавања у конкретним случајевима.
По речима учесника, семинар је оправдао али и превазишао очекивања у погледу унапређивања знања и вештина наставника за примену информационо-комуникационих технологија у школама.