Европска недеља / Ноћи истраживача

ПОЗИВАМО ВАС

да учествујете у

ЕВРОПСКОЈ НЕДЕЉИ / НОЋИ ИСТРАЖИВАЧА

која ће се ове године одржати од 23. до 27. новембра, 2020. године у Регионалном центру Смедерево.

Коридори Србије 02. и 03. март 2013.

У протекла два дана имали смо задовољство да по други пут у нашем Центру угостимо предаваче са Географског института "Јован Цвијић" из Београда: Јелену Ћалић, Радомира Поповића, Драгану Миљановић, Радмилу Милетић, Милену Панић, Драгољуба Штрбца, Марка Филиповића, Марка В. Милошевића и Јелену Ковачевић Мајкић. Иако је међу учесницима семинара било највише професора географије, актуелност теме привукла је и просветне раднике других предмета.
Основни циљеви семинара били су да доприносе поимању коридора као носилаца савремених друштвено-економских, интеграцијских, демографских и културних процеса на простору Србије те да развије свест о доминацији простора токова (циркулације) над простором места (локације) – географским простором, тзв. умрежавање простора... Детаљније о другим детаљима семинара можете прочитати на нашој теми.