Европска недеља / Ноћи истраживача

У Европској недељи истраживача, од 23. до 27. новембра, 2020 године, Научни Клуб Смедерево планирао је низ занимљивих видео радионица, огледа и предавања.

Радионице, огледи, предавања, и остали садржаји који су били предвиђени за реализацију у Регионалном Центру Смедерево, биће представљени видео материјалима, ради поштовања епидемиолошких мера и спречавања ширења заразне болести COVID-19 изазване вирусом SARS-CoV-2.

Све радионице можете да пратите преко нашег YouTube канала:

Од игре до науке и натраг – учимо кроз експеримент

У просторијама Регионалног центра, данас је одржан наш подржани семинар "Од игре до науке и натраг – учимо кроз експеримент". Иако би се на први поглед, по наслову и темама, могло закључити да је семинар намењен само професорима физике, то није случај, те су данашњем раду присуствовали и наставници других предмета, подједнако уживајући у великом броју експеримената који су одрађени. Подељени у пет група, учесници су пролазили један по један оглед и откривали занимљиви и практични део физике. Све огледе можете видети овде. Аутор семинара, Јелена Тасић, данас је свесрдну помоћ имала у колегама, учесницима/реализаторима Горану Тодоров Филиповићу и Дамјану Станковићу, те су се сви заједно потрудили и верујемо успели, да приближе полазницима семинара експерименте, како би их ови пренели својим ученицима користећи их као средство развоја стваралачких способности, мотивације за учење и оспособљавања за самостално учење и образовање током целог живота.

Званични сајт семинара

" />" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash">