Европска недеља / Ноћи истраживача

У Европској недељи истраживача, од 23. до 27. новембра, 2020 године, Научни Клуб Смедерево планирао је низ занимљивих видео радионица, огледа и предавања.

Радионице, огледи, предавања, и остали садржаји који су били предвиђени за реализацију у Регионалном Центру Смедерево, биће представљени видео материјалима, ради поштовања епидемиолошких мера и спречавања ширења заразне болести COVID-19 изазване вирусом SARS-CoV-2.

Све радионице можете да пратите преко нашег YouTube канала:

Угледни час - прилика за све - наш семинар у ЦСУ Лесковац

Овог  викенда одржани су  14. и 15. по реду семинар, Угледни час прилика за све,  у ЦСУ Лесковац. Дводневно дружење протекло је у пријатној атмосфери  и размени искустава са колегама из основних и средњих школа Лесковца и околине. Професори основних и средњих школа су имали могућности да од предавача Биљане Тодоровић и Слађане Доброте  добију све потребне информације и разјасне неке нејасноће везане за начин организовања и одржавања угледног часа. Дате су им смернице и предлози како да на тим часовима укључе ученике  са сметњама у развоју као и надарене ученике уз обавезно уважавање свих различитости. Учесници семинара су показали велику спремност за сарадњу, размену искустава , проширивање и стицање нових знања из обарзовно -васпитних области.
Оваквим видом рада, разменом искустава просветних радника практичара, продубљена је већ постојећа, добра сарадња Регионалних центара који су стална подршка свим предавачима и учесницима семинара.