lrnsbrn Basic Serbian language course for foreign residents of Smederevo

The Regional Centre for Professional Development of Employees in Education organises a basic Serbian language course for foreign nationals residing in Smederevo. The aim of the course is to acquire basic spoken communication skills in Serbian, as well as some additional knowledge such as basic grammar, comprihension of written texts and writing. The course will be divided in 20 one-hour-lessons, which will be organised in both morning and afternoon shifts, dependint on the availability of the candidates. We promiss a great learning experience in a relaxed and comfortable atmosphere and in small groups. The main communication language for learning will be English, although the teacher may also use his own skills in Italian and some other languages to accomodate the needs of all the candidates.
For more information and to apply, send an email to: mprzic@rcsmed.edu.rs.

Организатор скупа: Mрежа регионалних центара и центара за стручно усавршавање Србије

Облик стручног скупа: Конференција
Назив скупа: „Актуелности у образовном систему Републике Србије 2“
Место и датум одржавања: „Цептер хотел“, Врњачка Бања, 14, 15. и 16.октобар 2019. године

Позивно писмо

Агенда конференције

"Индивидуални план подршке и индивидуални образовни план"

Након изузетно посећене трибине о Инклузији, одржан је, у петак и суботу, 18. и 19. фебруара, дводневни семинар за групу oд 32 наставника основних и средњих школа општине Смедерево са темом ИНДИВИДУАЛНИ ПЛАН ПОДРШКЕ И ИНДИВИДУАЛНИ ОБРАЗОВНИ ПЛАН. Аутори и реализатори овог семинара су мр Славица Марковић, директор ШОСО „Милан Петровић“ у Новом Саду и Мирјана Лазор, дипломирани школски педагог, а теме које су се обрађивале биле су: Инклузивна филозофија (култура, пракса, политика); Практичне методе рада у инклузивном контексту; Индивидуално усмерено планирање (индивидуални план подршке и индивидуални образовни план); Прилагођавање наставног плана и програма; Проблеми оцењивања у инклузивном окружењу.

Првог дана, аутори семинара су теоријски изнели проблем инклузије присутним полазницима, док је другог дана, семинар био базиран на групном раду. Полазници су били подељени у више група, где су на практичним примерима могли боље да се упознају са проблемом ИОП.

Ово је само једана од активности које се у нашем граду реализују у оквиру подршке наставницима за остваривање квалитетне инклузивне праксе за сву децу. Друштво учитеља Смедерево је већ раније препознало потребу учитеља за проширивањем знања у области инклузивног образовања...

Опширније

Слике са семинара