"Мултимедијална музичка радионица"

У суботу и недељу, 26. и 27. фебруара, одржан је семинар посвећеном музичкој уметности. Првог дана, уз пријатне уводне ноте, реализатори семинара, мр Силвана Грујић и Маријана Милошевић-Симић упознали су учеснике да ће у оквиру  семинара бити детаљно обрађена употреба мултимедијалних средстава у области музичке културе, а у циљу постизања квалитетнијег рада васпитача у предшколским установама и наставника у основним школама као и основним музичким школама. Такав приступ иницира дечје интересовање за музику, развија и негује слух, гради музички укус и развија стваралачко изражавање. Семинару присуствује око 30 учесника: професора музике у основним школама, учитеља, као и васпитача у предшколским установама.

Други дан семинара почео је радионицом само за учитеље, док су се у  другом делу прикључили сви остали учесници. Предавачи су се другог дана више базирали на практичним примерима усавршавања  наставе, где су и сами учесници могли да се опробају у својим музичким вештинама, изнесу своја запажања, предлоге...

Опширније

Слике са семинара