lrnsbrn Basic Serbian language course for foreign residents of Smederevo

The Regional Centre for Professional Development of Employees in Education organises a basic Serbian language course for foreign nationals residing in Smederevo. The aim of the course is to acquire basic spoken communication skills in Serbian, as well as some additional knowledge such as basic grammar, comprihension of written texts and writing. The course will be divided in 20 one-hour-lessons, which will be organised in both morning and afternoon shifts, dependint on the availability of the candidates. We promiss a great learning experience in a relaxed and comfortable atmosphere and in small groups. The main communication language for learning will be English, although the teacher may also use his own skills in Italian and some other languages to accomodate the needs of all the candidates.
For more information and to apply, send an email to: mprzic@rcsmed.edu.rs.

"Школа и јавност" 2

И по други пут су у нашем Центру, програм и водитељи семинара "Школа и јавност" одушевили све учеснике. Морамо, опет, признати да су се и учесници својим залагањем и  креативношћу одужили на најбољи могући начин. Подсећања ради, исти семинар је већ одржан 11. и 12. децембра прошле године, а због огромног интересовања, одлучили смо да га поновимо, пар месеци касније, 12. и 13. марта. Интересовање је опет било велико што због саме теме семинара и области које обрађује, тако и због сјајних утисака, које су, сигурни смо, учесници првог семинара, пренели својим колегама.

Неке од основних теме које су обрађене су: односи са јавношћу; Правила у пословној комуникацији запослених у школи; Визуелни идентитет и средства визуелне комуникације; Организовано деловање на промоцији школе... Аутори и водитељи семинара су Валентина Златановић-Марковић и Ивана Станаћев.

Семинару су присуствовали просветни радници Подунавског и Браничевског округа.

Слике са семинара