О Б А В Е Ш Т Е Њ Е

Обавештавамо вас да ће Регионални центар за професионални развој запослених у образовању Смедерево, прилагодити рад и активности новонасталој ситуацији a у складу са Одлуком Владе Републике Србије (Службени гласник РС бр. 29/2020, од 15. 03. 2020.):
- Сви семинари, радионице, презентације и едукације у простору Центра – одлажу се до даљњег
- Центар ће функционисати по систему утврђеног дежурства Све информације на телефоне: 026/619-906, 026/619-907 или на мејл office@rcsmed.edu.rs

"Израда школског сајта"

Као наставак низа семинара о што бољој промоцији школе, поред већ одржаног семинара "Школа и јавност", у нашем Центру одржан је семинар "Израда школског сајта". Како се из самог наслова види, циљ овог семинара био је да обучи учеснике да сами могу да направе сајт школе и на тај начин на најбољи могући начин представе своју школу широј јавности.  Предавачи, Милорад Славковић и Зоран Луковић у првом делу семинара говорили су о општим појмовима израде сајта и о самој архитектури система за управљање садржајем (CMS),  у другом делу су обрађене секције, категорије и чланци, као саставни делови сваког сајта и уопште унапређење првопостављеног сајта додатним модулима. Као последњу област обрадили су постављање урађеног сајта на web сервер.

Сви учесници су самостално, уз надзор предавача,  успешно направили пробни сајт. Како је то тек почетак, од учесника тек треба очекивати праве резултате у визуелном али и  у функционалном изгледу поменутих (пробних) сајтова.

Опширније о техничким детаљима семинара