lrnsbrn Basic Serbian language course for foreign residents of Smederevo

The Regional Centre for Professional Development of Employees in Education organises a basic Serbian language course for foreign nationals residing in Smederevo. The aim of the course is to acquire basic spoken communication skills in Serbian, as well as some additional knowledge such as basic grammar, comprihension of written texts and writing. The course will be divided in 20 one-hour-lessons, which will be organised in both morning and afternoon shifts, dependint on the availability of the candidates. We promiss a great learning experience in a relaxed and comfortable atmosphere and in small groups. The main communication language for learning will be English, although the teacher may also use his own skills in Italian and some other languages to accomodate the needs of all the candidates.
For more information and to apply, send an email to: mprzic@rcsmed.edu.rs.

"Израда школског сајта"

Као наставак низа семинара о што бољој промоцији школе, поред већ одржаног семинара "Школа и јавност", у нашем Центру одржан је семинар "Израда школског сајта". Како се из самог наслова види, циљ овог семинара био је да обучи учеснике да сами могу да направе сајт школе и на тај начин на најбољи могући начин представе своју школу широј јавности.  Предавачи, Милорад Славковић и Зоран Луковић у првом делу семинара говорили су о општим појмовима израде сајта и о самој архитектури система за управљање садржајем (CMS),  у другом делу су обрађене секције, категорије и чланци, као саставни делови сваког сајта и уопште унапређење првопостављеног сајта додатним модулима. Као последњу област обрадили су постављање урађеног сајта на web сервер.

Сви учесници су самостално, уз надзор предавача,  успешно направили пробни сајт. Како је то тек почетак, од учесника тек треба очекивати праве резултате у визуелном али и  у функционалном изгледу поменутих (пробних) сајтова.

Опширније о техничким детаљима семинара