lrnsbrn Basic Serbian language course for foreign residents of Smederevo

The Regional Centre for Professional Development of Employees in Education organises a basic Serbian language course for foreign nationals residing in Smederevo. The aim of the course is to acquire basic spoken communication skills in Serbian, as well as some additional knowledge such as basic grammar, comprihension of written texts and writing. The course will be divided in 20 one-hour-lessons, which will be organised in both morning and afternoon shifts, dependint on the availability of the candidates. We promiss a great learning experience in a relaxed and comfortable atmosphere and in small groups. The main communication language for learning will be English, although the teacher may also use his own skills in Italian and some other languages to accomodate the needs of all the candidates.
For more information and to apply, send an email to: mprzic@rcsmed.edu.rs.

Трибина на тему актуелне проблематике у школству

Више од 50 директора, секретара школа, просветних инспектора... учествовало је на трибини на тему актуелне проблематике у школству у светлу спровођења законске регулативе, праваца развоја средњег образовања, као и образовања уопште. Гости - предавачи на данашњој трибини били су Веља Тмушић, начелник Републичке просветне инспекције и Богољуб Лазаревић, помоћник министра просвете. У уводном делу трибине, директор Центра, мр Боривоје Јаношевић, поздравио је све присутне госте а како су на данашњој трибини били присутни у великој мери директори школа из Велике Плане, Смедеревске Паланке и Пожаревца, који до сад нису имали прилику да се упознају са Центром и могућностима које пружа, директор Центра их је кратком презентацијом упознао са радом Центра и капацитетима.
У првом делу трибине, господин Тмушић је говорио о усклађивању аката установа са новим законом. Шта је све потребно за верификацију и регистрацију установе, објаснио потребу за дефинисањем општих акта установе као и за персоналном документацијом сваке установе. У наставку је говорио је о Закону о заштити становништва од изложености дуванском диму. Након његовог предавања присутни учесници трибине имали су прилику да постављају питања, што су они у великој мери и искористили. Детаљније о целом предавању можете прочитати у power point презентацијама које је начелник Републичке просветне инспекције, Веља Тмушић користио на трибини.
У другом делу трибине, дискусији се прикључио и помоћник министра просвете Богољуб Лазаревић, који се осим подразумеваних одговора на питања свих присутних о разним школским проблемима, осврнуо на први следећи пријемни испит за средњошколце, услове уписа и план за наредне квалификационе испите. Комплетан снимак овог излагања можете погледати у наставку овог текста.

Презентације са предавања:

Усклађивање аката установа са новим законом

Закон о заштити становништва од изложености дуванском диму

" />" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash">