lrnsbrn Basic Serbian language course for foreign residents of Smederevo

The Regional Centre for Professional Development of Employees in Education organises a basic Serbian language course for foreign nationals residing in Smederevo. The aim of the course is to acquire basic spoken communication skills in Serbian, as well as some additional knowledge such as basic grammar, comprihension of written texts and writing. The course will be divided in 20 one-hour-lessons, which will be organised in both morning and afternoon shifts, dependint on the availability of the candidates. We promiss a great learning experience in a relaxed and comfortable atmosphere and in small groups. The main communication language for learning will be English, although the teacher may also use his own skills in Italian and some other languages to accomodate the needs of all the candidates.
For more information and to apply, send an email to: mprzic@rcsmed.edu.rs.

Организатор скупа: Mрежа регионалних центара и центара за стручно усавршавање Србије

Облик стручног скупа: Конференција
Назив скупа: „Актуелности у образовном систему Републике Србије 2“
Место и датум одржавања: „Цептер хотел“, Врњачка Бања, 14, 15. и 16.октобар 2019. године

Позивно писмо

Агенда конференције

Казуаки Камеда - гост на семинару "Елементарне непогоде и настава географије"

Као што је и најављено, на позив директора Регионалног центра, други дан семинара "Елементарне непогоде и настава географије" отворио је господин Казуаки Камеда, аташе Амбасаде Јапана и заменик шефа Мисије, освртом на скорашње догађаје у Јапану, земљотрес који је погодио Јапан изазивајући велики цунами са катастрофалним последицама, на проблеме са нуклераном електраном и полазнике семинара упознао са много других детаља у вези са катастрофом. На чистом српском језику, господин Камеда изнео је низ података и чињеница које илуструју да је скорашњи земљотрес један од највећих у светским размерама и да су његове последице катастрофалне. Оно што је нагласио јесте, да се Јапан још увек није изборио са свим проблемима али да ће ускоро сва материјална штета бити надокнађена, док је са жаљењем навео, да је губитак људских живота ненадокнадив.
Пре обраћања господина Камеде, присутне учеснике и госте поздравио је директор Регионалног центра мр Боривоје Јаношевић, пожелевши добродошлицу уваженом госту из Јапана, данашњим професорима на семинару са Географског института „Јован Цвијић“‘ САНУ и осталим гостима. Учесницима семинара обратили су се и градоначелник Смедерева Предраг Умичевић, који је обавестио присутне да ће Град Смедерево као помоћ народу Јапана уплатити милион динара и председник Скупштине града, Бранче Стојановић који је у кратком обраћању присутнима изразио своје саучешће народу Јапана са жељом, господину Камеди, да се следећи пут окупе лепшим поводом.

" />" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash">