lrnsbrn Basic Serbian language course for foreign residents of Smederevo

The Regional Centre for Professional Development of Employees in Education organises a basic Serbian language course for foreign nationals residing in Smederevo. The aim of the course is to acquire basic spoken communication skills in Serbian, as well as some additional knowledge such as basic grammar, comprihension of written texts and writing. The course will be divided in 20 one-hour-lessons, which will be organised in both morning and afternoon shifts, dependint on the availability of the candidates. We promiss a great learning experience in a relaxed and comfortable atmosphere and in small groups. The main communication language for learning will be English, although the teacher may also use his own skills in Italian and some other languages to accomodate the needs of all the candidates.
For more information and to apply, send an email to: mprzic@rcsmed.edu.rs.

Обука супервизора

Као што је и најављено, данас је у нашем Центру, одржана обука супервизора, у организацији Министарства просвете и науке а у оквиру припрема за организацију и спровођење завршног испита ученика основних школа за школску 2010/2011. годину. На обуци је присуствовало преко 100 учесника, представника основних и средњих школа из Подунавског округа, који ће у току реализације завршног испита бити ангажовани као супервизори.
Данашњу oбуку су водиле Јелена Антонијевић и Душанка Стојковић, просветни саветници Министарства просвете и науке, Републике Србије.

Комплетан Приручник за спровођење завршног испита, у штампаном и дигиталном облику у оквиру кога су упутства и обрасци за завршни испит као и пробни тестови знања за припрему завршног испита, можете добити у нашем Центру.

Део материјала, конкретно:

1. Стручно упутство за спровођење завршног испита

2. Прилоге уз стручно упутство

3. Обрасце за завршни испит

можете скинути ОДАВДЕ, као и комплетну презентацију са обуке.

Наставак програма у оквиру припрема за организацију и спровођење завршног испита ученика основних школа за школску 2010/2011. годину и уписа ученика у први разред средње школе за школску 2011/2012. годину настављамо у нашем Центру, састанком директора основних и средњих школа и координатори из основних школа, који ће бити одржан 14. јуна, са почетком у 8 часова.

" />" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash">