lrnsbrn Basic Serbian language course for foreign residents of Smederevo

The Regional Centre for Professional Development of Employees in Education organises a basic Serbian language course for foreign nationals residing in Smederevo. The aim of the course is to acquire basic spoken communication skills in Serbian, as well as some additional knowledge such as basic grammar, comprihension of written texts and writing. The course will be divided in 20 one-hour-lessons, which will be organised in both morning and afternoon shifts, dependint on the availability of the candidates. We promiss a great learning experience in a relaxed and comfortable atmosphere and in small groups. The main communication language for learning will be English, although the teacher may also use his own skills in Italian and some other languages to accomodate the needs of all the candidates.
For more information and to apply, send an email to: mprzic@rcsmed.edu.rs.

Радионица француског језика

Након учествовања на семинару посвећеном француском језику "Континуирано образовање професора француског као страног језика" професорка Гимназије у Смедереву, Снежана Илишковић дошла је на идеју да би уз коришћење сјајних могућности које наш Центар пружа, неколико часова, кроз радионицу, могла са својим ђацима да одржи у Регионалном центру. Двадесетак ученика наше Гимназије је око два школска часа имало прилику да посети најразличитије сајтове, тематски везане за Француску и Француски језик и уз стручну помоћ професорке Илишковић, одради изузетно значајне вежбе за чију изведбу до сада ученици нису имали тако повољне могућности.
Из разговора са ученицима и професорком, након овог кратког курса, није било тешко видети позитивно изненађење и задовољство пруженим условима, уз обострано изражену жељу да је ово тек почетак сарадње.
У име Регионалног центра за стручно усавршавање ову прилику користимо да похвалимо иницијативност колегинице Илишковић, која је самом променом радног амбијента већ остварила значајан дидактички и методички циљ.
Биће нам задовољство и с радошћу ћемо примити и све остале колеге и њихове ученике за овакве и сличне активности.

" />" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash">