Државни ревизор Швајцарске у Регионалном центру

Данас је у Смедереву боравио државни ревизор Швајцарске, господин Pascal Giovannini. Циљ посете је ревизија Пројекта оснивања Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању. Након разговора у Скупштини Града, где су госта из Швајцарске примили градоначелник, господин Предраг Умичевић, председник Скупштине Града, господин Бранче Стојановић и помоћник гтрадоначелника за образовање, господин Драган Станић као и ВД директора Центра, мр Боривоје Јаношевић, посета је настављена у просторијама Регионалног центра.
Господин Giovannini разговарао је са директорима једног броја основних и средњих школа као и са представницима Школске управе у Смедереву.
Истовремено су у регионалном центру реализована  два семинара - за наставнике и за ученике, што је била прилика да ревизор из прве руке добије мишљење о раду Регионалног центра. Треба ли рећи да су мишљења свих учесника у разговорима била више него позитивна.
Последњи, поподневни део посвећен је финансијском и материјалном пословању Центра. И у овом сегменту је ревизор изнео највише оцене о пословању Центра. Ово није само његова, већ и званична оцена ревизорске куће Grant Thornton, која је извршила независну детаљну финансијску ревизију и дала изузетно позитивно мишљење. Оцена се односи како на финансијско пословање, поштовање буџетских линија тако и на поштовање законских процедура  и Закона о јавним набавкама.
У књизи утисака господин Giovannini уписао је највише оцене за професионалност и љубазност особља.

Позитивна оцена за Регионални центар у Смедереву

Представник Швајцарске државне интерне ревизије Паскал Ђованини оценио је позитивно рад Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању у Смедереву, истакавши да ће тај утисак пренети влади Швајцарске. Он је објаснио да је циљ његове посете контрола спровођења пројеката које финансира влада Швајцарске како би се стекла потпуна слика о њиховом функционисању. До сада је у њему одржано 40 семинара и обука, у којима је учествовало око 1800 људи.                                                                                                   (ТАНЈУГ)
извор: "Блиц", недеља 19.06.2011.

" />" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash">