lrnsbrn Basic Serbian language course for foreign residents of Smederevo

The Regional Centre for Professional Development of Employees in Education organises a basic Serbian language course for foreign nationals residing in Smederevo. The aim of the course is to acquire basic spoken communication skills in Serbian, as well as some additional knowledge such as basic grammar, comprihension of written texts and writing. The course will be divided in 20 one-hour-lessons, which will be organised in both morning and afternoon shifts, dependint on the availability of the candidates. We promiss a great learning experience in a relaxed and comfortable atmosphere and in small groups. The main communication language for learning will be English, although the teacher may also use his own skills in Italian and some other languages to accomodate the needs of all the candidates.
For more information and to apply, send an email to: mprzic@rcsmed.edu.rs.

Организатор скупа: Mрежа регионалних центара и центара за стручно усавршавање Србије

Облик стручног скупа: Конференција
Назив скупа: „Актуелности у образовном систему Републике Србије 2“
Место и датум одржавања: „Цептер хотел“, Врњачка Бања, 14, 15. и 16.октобар 2019. године

Позивно писмо

Агенда конференције

Државни ревизор Швајцарске у Регионалном центру

Данас је у Смедереву боравио државни ревизор Швајцарске, господин Pascal Giovannini. Циљ посете је ревизија Пројекта оснивања Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању. Након разговора у Скупштини Града, где су госта из Швајцарске примили градоначелник, господин Предраг Умичевић, председник Скупштине Града, господин Бранче Стојановић и помоћник гтрадоначелника за образовање, господин Драган Станић као и ВД директора Центра, мр Боривоје Јаношевић, посета је настављена у просторијама Регионалног центра.
Господин Giovannini разговарао је са директорима једног броја основних и средњих школа као и са представницима Школске управе у Смедереву.
Истовремено су у регионалном центру реализована  два семинара - за наставнике и за ученике, што је била прилика да ревизор из прве руке добије мишљење о раду Регионалног центра. Треба ли рећи да су мишљења свих учесника у разговорима била више него позитивна.
Последњи, поподневни део посвећен је финансијском и материјалном пословању Центра. И у овом сегменту је ревизор изнео највише оцене о пословању Центра. Ово није само његова, већ и званична оцена ревизорске куће Grant Thornton, која је извршила независну детаљну финансијску ревизију и дала изузетно позитивно мишљење. Оцена се односи како на финансијско пословање, поштовање буџетских линија тако и на поштовање законских процедура  и Закона о јавним набавкама.
У књизи утисака господин Giovannini уписао је највише оцене за професионалност и љубазност особља.

Позитивна оцена за Регионални центар у Смедереву

Представник Швајцарске државне интерне ревизије Паскал Ђованини оценио је позитивно рад Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању у Смедереву, истакавши да ће тај утисак пренети влади Швајцарске. Он је објаснио да је циљ његове посете контрола спровођења пројеката које финансира влада Швајцарске како би се стекла потпуна слика о њиховом функционисању. До сада је у њему одржано 40 семинара и обука, у којима је учествовало око 1800 људи.                                                                                                   (ТАНЈУГ)
извор: "Блиц", недеља 19.06.2011.

" />" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash">