lrnsbrn Basic Serbian language course for foreign residents of Smederevo

The Regional Centre for Professional Development of Employees in Education organises a basic Serbian language course for foreign nationals residing in Smederevo. The aim of the course is to acquire basic spoken communication skills in Serbian, as well as some additional knowledge such as basic grammar, comprihension of written texts and writing. The course will be divided in 20 one-hour-lessons, which will be organised in both morning and afternoon shifts, dependint on the availability of the candidates. We promiss a great learning experience in a relaxed and comfortable atmosphere and in small groups. The main communication language for learning will be English, although the teacher may also use his own skills in Italian and some other languages to accomodate the needs of all the candidates.
For more information and to apply, send an email to: mprzic@rcsmed.edu.rs.

Организатор скупа: Mрежа регионалних центара и центара за стручно усавршавање Србије

Облик стручног скупа: Конференција
Назив скупа: „Актуелности у образовном систему Републике Србије 2“
Место и датум одржавања: „Цептер хотел“, Врњачка Бања, 14, 15. и 16.октобар 2019. године

Позивно писмо

Агенда конференције

Састанак са представницима школа

Окружна комисија за завршни испит и упис ученика у средњу школу за Подунавски управни округ, одржала је трећи састанак са представницима школа, ради припреме чланова школских комисија за наставак планираних активности.

Састанку су присуствовали директори основних и средњих школа као и координатори из основних школа.

На састанку се детаљније говорило о обрасцима за завршни испит које су директори и координатори добили на компакт диску у Приручнику за спровођење завршног испита., на прошлом састанку, а које можете преузети и на нашем сајту. Поред овога, говорило се и о Упутство за заштитне кесе.

Састанак су као и претходних пута водиле Јелена Антонијевић и Душанка Стојковић, просветни саветници Министарства просвете и науке, Републике Србије, као и Бранко Дукић, члан комисије за завршни испит и упис ученика у средњу школу.