lrnsbrn Basic Serbian language course for foreign residents of Smederevo

The Regional Centre for Professional Development of Employees in Education organises a basic Serbian language course for foreign nationals residing in Smederevo. The aim of the course is to acquire basic spoken communication skills in Serbian, as well as some additional knowledge such as basic grammar, comprihension of written texts and writing. The course will be divided in 20 one-hour-lessons, which will be organised in both morning and afternoon shifts, dependint on the availability of the candidates. We promiss a great learning experience in a relaxed and comfortable atmosphere and in small groups. The main communication language for learning will be English, although the teacher may also use his own skills in Italian and some other languages to accomodate the needs of all the candidates.
For more information and to apply, send an email to: mprzic@rcsmed.edu.rs.

Организатор скупа: Mрежа регионалних центара и центара за стручно усавршавање Србије

Облик стручног скупа: Конференција
Назив скупа: „Актуелности у образовном систему Републике Србије 2“
Место и датум одржавања: „Цептер хотел“, Врњачка Бања, 14, 15. и 16.октобар 2019. године

Позивно писмо

Агенда конференције

Учење кроз игру помоћу интерактивних електронских вежби - наш семинар у Добоју

У суботу, 24.9.2011. године семинар „Учење кроз игру помоћу интерактивних електронских вежби“ одржан је у ОШ „Вук Караџић“ у Добоју. Семинар је реализован захваљујући УГ „ТоПееР“ из Добоја, пре свега Сану Макаревићу и Снежани Шешлија.

У рачунарској учионици ове основне школе окупило се 24 полазника које је привукла тема семинара и који су пожелили да науче да креирају интерактивне електронске вежбе како би их користили у свом будућем раду. Осим наставника и учитеља запослених у овој школи, семинару су присуствовале и њихове колеге из ОШ „Свети Сава“ из Добоја, као и представници неких других удружења и установа: УГ „ТоПееР“ Добој, Завод за слепе и слабовиде „Будућност“ Дервента, Центар за социјални рад Добој, Биро за људска права Тузла, Центар за образовање, васпитање и рехабилитацију слуха и говора Тузла.

У пријатној и опуштеној атмосфери, полазници су лако креирали једну по једну вежбу и уочавали могућности и предности њихове примене у области свог рада.

Према реакцијама и евалуацији семинара од стране полазника, семинар је успешно реализован, а о његовој успешности можда најбоље говоре поједини коментари:

• Семинар је по мом мишљењу и на основу онога што сам научила успешно реализован.
  • Овај семинар је за мене један од веома занимљивих и веома поучних! Браво за припрему, помоћни материјал!
  • Више семинара оваквог типа на сличне теме, јер је активно учење и учешће занимљиво.
  • Јако добро и хвала!

Одржавање семинара је било и медијски пропраћено: Славица Гомилановић, коаутор и реализатор овог семинара дала је интервју за Новинску агенцију Републике Српске - СРНА а такође је гостовала и на локалном радију Добој у омладинској емисији "Опуштено".