lrnsbrn Basic Serbian language course for foreign residents of Smederevo

The Regional Centre for Professional Development of Employees in Education organises a basic Serbian language course for foreign nationals residing in Smederevo. The aim of the course is to acquire basic spoken communication skills in Serbian, as well as some additional knowledge such as basic grammar, comprihension of written texts and writing. The course will be divided in 20 one-hour-lessons, which will be organised in both morning and afternoon shifts, dependint on the availability of the candidates. We promiss a great learning experience in a relaxed and comfortable atmosphere and in small groups. The main communication language for learning will be English, although the teacher may also use his own skills in Italian and some other languages to accomodate the needs of all the candidates.
For more information and to apply, send an email to: mprzic@rcsmed.edu.rs.

Организатор скупа: Mрежа регионалних центара и центара за стручно усавршавање Србије

Облик стручног скупа: Конференција
Назив скупа: „Актуелности у образовном систему Републике Србије 2“
Место и датум одржавања: „Цептер хотел“, Врњачка Бања, 14, 15. и 16.октобар 2019. године

Позивно писмо

Агенда конференције

Формирање мреже предшколских установа

У оквиру уводног, промотивног семинара - Формирање мреже предшколских установа, који је у протекла два дана одржан у нашем Центру, учесници су се понајпре упознали са Програмом, говорило се о разумевању и очекивању учесника од Програма, али и обрнуто, очекивању Програма од самих учесника. Такође, разматрале су се појединачне улоге сваког учесника, могућности за остваривање циљева Програма / побољшања у покривености предшколским образовањем и у квалитету рада. Вршио се преглед досад урађеног кроз Програм, прегледали почетни резултати, проблеми, могућности уопштено... Размењивала су се искуства, знање и потребе учесника у односу на представљене резултате, проблеме и могућности... Говорило се и о примерима добре праксе у иностранству и код нас (локалне мреже), о локалним потребама и могућностима за заједнички рад у мрежи. И на крају овог уводног семинара, учесници су видели користи и дугорочни утицај на различите структуре које рад у локалној / кластерској мрежи може да оствари и утицај на Програм.

Реализатор и водитељ семинара је била г-ђа Љиљана Васић, а учесници, њих 17, из градова који су аплицирали за овај Програм у првом кругу: Аранђеловац, Петровац на Млави и Пожаревац.

" />" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash">