lrnsbrn Basic Serbian language course for foreign residents of Smederevo

The Regional Centre for Professional Development of Employees in Education organises a basic Serbian language course for foreign nationals residing in Smederevo. The aim of the course is to acquire basic spoken communication skills in Serbian, as well as some additional knowledge such as basic grammar, comprihension of written texts and writing. The course will be divided in 20 one-hour-lessons, which will be organised in both morning and afternoon shifts, dependint on the availability of the candidates. We promiss a great learning experience in a relaxed and comfortable atmosphere and in small groups. The main communication language for learning will be English, although the teacher may also use his own skills in Italian and some other languages to accomodate the needs of all the candidates.
For more information and to apply, send an email to: mprzic@rcsmed.edu.rs.

Организатор скупа: Mрежа регионалних центара и центара за стручно усавршавање Србије

Облик стручног скупа: Конференција
Назив скупа: „Актуелности у образовном систему Републике Србије 2“
Место и датум одржавања: „Цептер хотел“, Врњачка Бања, 14, 15. и 16.октобар 2019. године

Позивно писмо

Агенда конференције

Презентација у оквиру конкурса "Креативна школа"

Верујемо да је снег у сред јануара изненадио све позване учеснике, па је то разлог релативно слабе посете на више него занимљивој и пре свега корисној презентацији Завода за унапређивање образовања и васпитања. У првом делу презентације се говорило о конкурсу "Креативна школа". Завод за унапређивање образовања и васпитања у сарадњи са Мајкрософтом и ове године, по осми пут, организује овај конкурс  у оквиру кога запослени у образовању имају прилику да  афирмишу свој педагошки рад као и да размењују примере добре праксе коришћењем Базе знања.
Досадашњи резултати, број пријављених радова и број корисника Базе знања, указују да постоји велико интересовање наставника да представе своје идеје  и поделе их са другима. У конкуренцији целе Европе, претходних година, радови наших наставника били су два пута награђени што додатно указује на њихов квалитет.
Предавачи на данашњем скупу били су; Зоран Спасић и Љиљана Филиповић, саветници координатори Центра за стручно образовање и образовање одраслих и Татјана Мишовић, саветник координатор Центра за развој програма и уџбеника, која је у пар реченица представила сајт Креативне школе. У последњем делу презентације, свој рад имала је прилику да представи професорка биологије Надица Лазић-Савић, чија је презентација награђена на прошлогодишњем конкурсу.

О свим детаљима Конкурса можете се обавестити на сајту Завода www.zuov.gov.rs или на  адреси  www.kreativnaskola.rs .