"Зимски распуст" продужен до 20. фебруара

Министар просвете и науке проф. др Жарко Обрадовић, водећи рачуна о безбедности и здрављу деце, ученика и запослених, што је приоритет у раду и деловању Министарства просвете и науке, а имајући у виду да лоша временска ситуација на територији Републике Србије, праћена изузетно ниским температурама и снежним падавинама и даље траје, донео је следећу одлуку:
1. Настава у основним и средњим школама и на високошколским установама на територији Републике Србије неће се изводити од 13. до 17. фебруара 2012. године, укључујући и дане државног празника...
2. Образовно-васпитни рад на свим нивоима наставља се 20. фебруара 2012. године.
3. Основне и средње школе у обавези су да најкасније до 01. марта 2012. године предложе план надокнаде изгубљених радних дана кроз продужење школске године за пет радних дана и кроз радне суботе и да предлог о надокнади доставе Министарству просвете и науке на сагласност.
Одлуку у целости у pdf формату можете погледати овде.