lrnsbrn Basic Serbian language course for foreign residents of Smederevo

The Regional Centre for Professional Development of Employees in Education organises a basic Serbian language course for foreign nationals residing in Smederevo. The aim of the course is to acquire basic spoken communication skills in Serbian, as well as some additional knowledge such as basic grammar, comprihension of written texts and writing. The course will be divided in 20 one-hour-lessons, which will be organised in both morning and afternoon shifts, dependint on the availability of the candidates. We promiss a great learning experience in a relaxed and comfortable atmosphere and in small groups. The main communication language for learning will be English, although the teacher may also use his own skills in Italian and some other languages to accomodate the needs of all the candidates.
For more information and to apply, send an email to: mprzic@rcsmed.edu.rs.

Организатор скупа: Mрежа регионалних центара и центара за стручно усавршавање Србије

Облик стручног скупа: Конференција
Назив скупа: „Актуелности у образовном систему Републике Србије 2“
Место и датум одржавања: „Цептер хотел“, Врњачка Бања, 14, 15. и 16.октобар 2019. године

Позивно писмо

Агенда конференције

Министар просвете и науке проф. др Жарко Обрадовић и шеф Делегације Европске уније у Србији Венсан Дежер, данас су отворили дводневну конференцију „Добре праксе и партнерства – кључ ефикасног, квалитетног и праведног образовања“, која се одржава у Центру „Сава“.
На Конференцији ће бити представљена Стратегија развоја образовања у Републици Србији до 2020. године.

Оно што бисмо још издвојили тиче се "Мреже РЦ и ЦСУ", која ће бити заступљена на конференцији. Планирано је да по два представника из сваког Центра присуствују конференцији, где наш Центар представљају директор, Боривоје Јаношевић и стручни сарадник Сања Недељковић, а да Валентина Ранчић из Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Ниш, у делу конференције посвећеном стручном усавршавању, презентује "Мрежу" кроз пример добре праксе. Пример добре праксе се односи на процену потреба, обуке школских тимова, реализацију стручног усавршавања и праћења исхода.

Такође, испред сала за рад биће постављени панои где ће се и сваки Центар појединачно представити.

Агенду Конференције можете погледати и преузети овде.

На Конференцији, такође, биће речи и о Програму за целоживотно учење, Ефикасности образовања – добре праксе и партнерства, Програм рационализације у школству: ефекти и планови, Модернизација и стандардизација образовне инфраструктуре, у сусрет ПИСА 2012. тестирању. Радне групе бавиће се следећим темама: Међународна испитивања и подаци добијени истраживањима, Интегритет образовног система, ПИСА истраживање – налази и препоруке, Оцењивање, завршни испити и матуре, Добре праксе и добре школе, Пројекат „Повезивање учионица, Вишејезичност и интеркултуралност у систему образовања Републике Србије, Међународна студија о настави и учењу, Управљање школом и оснаживање директора, Наставници будућности, Компетенције школе као институције у одговору на насиље, Превенција насиља из угла наставника и директора, Родитељи у превенцији насиља, И родитељи се питају, Образовање Рома, Инклузивно образовање...