"Буди навијач а не хулиган"

У оквиру акционог плана "Буди навијач а не хулиган" данас су у просторијама нашег Центра одржане радионице на којима је учествовало око 60 ученика другог разреда из четири средње школе у Смедереву, представници Полицијске управе у Смедереву, Марко Ристић, официр за праћење и спречавање насиља на спортским приредбама и Горан Божанић официр за организацију, превенцију и рад полиције у заједници, као и координатор Канцеларије за младе у Смедереву, Марина Јанковић
Циљеви овог пројекта јесу промовисање и едукација здравог стила живота, организовање креативних радионица и медијска промоција, како би се хулиганизам прихватио као друштвено непожељна појава.

Реализација пројекта је планирана за период: 1.9. - 31.10.2012.године, а неопходна метеријална средства би обезбедио ОЕБС. Реализацијом пројекта ће се подићи ниво знања и свести код свих ученика другог разреда све четири средње школе у Смедереву. Сви едуковани ученици ће добити едукативне брошуре, а штампаће се и други промотивни и едукативни материјали. У циљу сензибилизације на проблем буди навијач а не хулиган у локалној средини и наставног особља у школама одржаће се трибине са учешћем стручњака. У циљу информисања младих организоваће се уличне акције где ће волонтери Канцеларије за младе из Смедерева, у поподневним и вечерњим часовима у организованој акцији делити едукативни материјал - брошуре у свим кафићима, дискотекама и местима где се окупљају млади. Волонтери ће имати промотивне мајице и качкете а медијска кампања ће се реализовати током трајања пројекта са циљем информисања и подизања свести младих и целокупне јавности на проблем Буди навијач, а не хулиган“.

" />" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash">