Европска недеља / Ноћи истраживача

У Европској недељи истраживача, од 23. до 27. новембра, 2020 године, Научни Клуб Смедерево планирао је низ занимљивих видео радионица, огледа и предавања.

Радионице, огледи, предавања, и остали садржаји који су били предвиђени за реализацију у Регионалном Центру Смедерево, биће представљени видео материјалима, ради поштовања епидемиолошких мера и спречавања ширења заразне болести COVID-19 изазване вирусом SARS-CoV-2.

Све радионице можете да пратите преко нашег YouTube канала:

Пројекат "Пут на исток"- промоција регионалних центара за стручно усавршавање на истоку Србије и "Језик и култура Влашке националне мањине"

Протекле празничне дане искористили смо за реализацију пројеката "Пут на исток"- промоцију регионалних центара за стручно усавршавање на истоку Србије и " Језик и култура Влашке националне мањине".
У понедељак, 12.11.2012. представници Регионалног центра Смедерево, упознали су руководство општине Неготин са процедуром, могућностима и предностима оснивања регионалног центра за стручно усавршавање. На седници Извршног одбора Националног савета Влаха размотрена су актуелна питања језика и писма Влашке националне мањине.

У уторак, 13.11.2012. у општини Петровац обављена је презентација активности Регионалног центра Смедерево и одржана трибина на тему језика и културе Влашке националне мањине за директоре и стручне сараднике из основних и средњих школа у Општини Петровац  док су за наставнике одржана два семинара које је у акредитацији подржао Регионални центар Смедерево.